PARTNER PORTALU
  • BGK

Stop przemocy domowej

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    18 lutego 2010 - 06:57
Stop przemocy domowej

Każda gmina stworzy zespół zapobiegający przemocy domowej. W jego skład wejdzie kurator, pracownik socjalny i policjant.
Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny zakończyła prace nad nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Sejm będzie głosował nad nią w marcu. Ma wejść w życie od lipca – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Nowe przepisy nakładają na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast obowiązek tworzenia tzw. zespołów interdyscyplinarnych. Mają one realizować gminne programy przeciwdziałania przemocy domowej i pomagać jej ofiarom. Zespół będzie interweniował w rodzinach, w których stosowana jest przemoc lub są one nią zagrożone, oraz sprawdzał, jak sobie radzą.

Zespół utworzą przedstawiciele pomocy społecznej, policji, służby zdrowia, oświaty, organizacji pozarządowych oraz kuratorzy sądowi. Jego zebrania będą się odbywać zgodnie z potrzebami, ale nie rzadziej niż raz na trzy miesiące. Rząd proponuje, aby jego członkowie nie otrzymywali dodatkowego wynagrodzenia, bo pracę w zespole będą wykonywać w ramach obowiązków służbowych lub zawodowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)