PARTNER PORTALU
  • BGK

Strategia woj. zachodniopomorskiego na finiszu

  • ZWI    7 maja 2013 - 12:18
Strategia woj. zachodniopomorskiego na finiszu

Trwające od ubiegłego roku, połączone z szerokimi konsultacjami społecznymi prace nad najważniejszym planistycznym dokumentem województwa są obecnie na finiszu.
Dzisiejsze (7 maja), trzecie z kolei posiedzenie Rady Programowej Regionalnej Strategii Rozwoju 2020+ poświęcone jest zapisom dotyczącym misji woj. oraz rozwiązaniom służącym wdrażaniu.

W spotkaniu uczestniczy marszałek Piotr Całbecki. Także dziś z postępami w opracowywaniu dokumentu zapoznają się radni województwa.

Na marcowej sesji sejmiku został po raz pierwszy zaprezentowany projekt zasadniczej, najważniejszej części strategii - dwóch kluczowych rozdziałów (drugiego i trzeciego), w których zawarte są strategiczne cele modernizacyjne oraz kierunki działań, które należy podjąć w celu ich osiągnięcia.

Jednocześnie powołany przez marszałka województwa zespół zajął się redakcją pozostałych rozdziałów: zapisami dotyczącymi systemów wdrażania i monitorowania (rozdziały czwarty, piąty i szósty) oraz misji województwa (rozdział pierwszy).

Rada, będąca gremium złożonym z przedstawicieli środowisk opiniotwórczych regionu, pochyli się dziś nad efektami jego wysiłków. Gotowy projekt strategii przedstawiony będzie publicznie na początku czerwca.

Wtedy też rozpoczną się konsultacje społeczne dokumentu, który ostatecznie zostanie przyjęty przez sejmik jeszcze w tym roku .

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.