PARTNER PORTALU
  • BGK

Straż miejska już wkrótce bez fotoradarów

  • przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    23 stycznia 2014 - 08:53
Straż miejska już wkrótce bez fotoradarów

Szykuje się prawdziwa rewolucja w prawie drogowym. Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Spraw Wewnętrznych zgadzają się na podniesienie sankcji za przekroczenie prędkości na drodze.
Poselski projekt nowelizacji ustawy – Prawo o ruchu drogowym i niektórych innych ustaw przewiduje nie tylko zwiększenie kar za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym (szczególnie dla recydywistów), zastąpienie mandatów karami administracyjnymi, ale także odebranie uprawnień do używania fotoradarów przez straże miejskie.

Jak udało się dowiedzieć "DGP", projekt zyskał już akceptację wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej, szefującej resortowi infrastruktury i rozwoju. Zanim trafi do Sejmu, ma być jeszcze uzgodniony z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych.

– Ministerstwo popiera kierunek zmian zaproponowanych przez autorów projektu ustawy, tym bardziej że jest on zbieżny z działaniami resortu w zakresie uporządkowania spraw związanych z kontrolą ruchu drogowego – mówi Marcin Jabłoński, podsekretarz stanu w MSW.

Więcej: gazetaprawna.pl 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • piotrek, 2014-01-23 16:36:44

    tylko nie piszcie,że wreszcie im zabiorą fotoradary i będziemy jeździli jak chcemy. ITD zrobi większą czystkę niż straże. Bogaci będą płacić duże mandaty i nie będą bali się punktów karnych czytaj utraty prawa jazdy. Biedny po podniesieniu kwot za przekroczenie prędkości będzie jeszcze bardziej cien...ko piszczał a minister finansów waszym kosztem podreperuje budżet. Już wolę płacić straży, przynajmniej pieniądze z mandatów są wydawane na potrzeby samorządów a nie na nagrody dla ministerialnych urzędasów.  rozwiń