PARTNER PORTALU
  • BGK

Straż miejska nie może użyć fotoradaru

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    22 kwietnia 2011 - 06:35
Straż miejska nie może użyć fotoradaru

Od czterech miesięcy strażnicy nie mogą ujawniać wykroczeń fotoradarami. Powodem jest brak nowych oznakowań takich urządzeń rejestrujących.
Kierowcy przyłapani przez fotoradar straży miejskiej mogą uniknąć mandatu, bo od kilku miesięcy brakuje przepisów określajácych zasady oznakowania i ustawiania fotoradarów podczas kontroli ruchu drogowego – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Fotoradary z oznakowaniem

Chodzi o rozporządzenia wykonawcze do znowelizowanej pod koniec 2010 roku ustawy – Prawo o ruchu drogowym. Chodzi o wymóg uzgadniania z komendantem powiatowym (miejskim) lub komendantem stołecznym policji miejsca ustawienia radaru i jego oznakowania.

Czytaj też: Straż miejska nie może użyć fotoradaru

Sposób oznakowania miejsc użycia fotoradarów i zasady ich wykorzystywania jeszcze nie zostały określone w rozporządzeniach ministra infrastruktury. Ich projekty dopiero 11 kwietnia trafiły do konsultacji międzyresortowych. Właśnie brak tych szczegółowych przepisów stoi na przeszkodzie legalnemu używaniu fotoradarów przez straże miejskie.

Do czasu wydania rozporządzenia strażnicy miejscy i gminni nie mogą oni dokonywać kontroli przy użyciu urządzeń rejestrujących. Zgodnie ze znowelizowaną ustawą – Prawo o ruchu drogowym, aby mogli oni korzystać z przenośnych albo zainstalowanych w pojeździe urządzeń rejestrujących – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Fotoradarowa żyła złota

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.