PARTNER PORTALU
  • BGK

Straż z policją ma się uzupełniać

  • GK    1 lutego 2013 - 10:24
Straż z policją ma się uzupełniać

Straż miejska powinna odpowiadać za porządek w gminie, a policja – za bezpieczeństwo. Działania obu służb powinny się uzupełniać, a nie pokrywać – uważa prezydent Jacek Majchrowski.
Członkowie Zarządu Związku Miast Polskich rozpatrzyli projekt ustawy o strażach gminnych przygotowany przez Komisję Administracji i Bezpieczeństwa Obywateli ZMP, który przewiduje m.in. obligatoryjne tworzenie straży miejskich we wszystkich JST.

Zdaniem wiceprezesa ZMP, Jacka Majchrowskiego, prezydenta Krakowa, straż miejska powinna odpowiadać za porządek w gminie, a policja - za bezpieczeństwo, a działania obu służb powinny się uzupełniać, a nie pokrywać.

Ustalono, że projekt ustawy w tym kształcie jest nie do przyjęcia, ale warto pokazać na przykład na konferencjach na temat bezpieczeństwa (najbliższa odbędzie się w Poznaniu) dobre przykłady współpracy w miastach między strażą miejską a policją czy innymi służbami (np. Sanepid), i podkreślać rolę straży miejskich w dziedzinie zapewnienia porządku w mieście.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • dajan55, 2013-02-01 17:26:58

    Po tylu latach chaosu dopiero uderzono po rozum do głowy - a już małe dziecko o tym dawno wiedziało !!!. Ale uważam że parę lat za póżno - teraz najlepszym wyjściem jest likwidacja straży miejskiej jako instytucji niepotrzebnej włażącej policji w drogę i zjadającej jej fundusze !!!