Strażnicy miejscy z większymi uprawnieniami

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 21-03-2012
  • drukuj
Od czwartku kierowca, który naruszy przepisy ruchu drogowego, zostanie zatrzymany do kontroli nie tylko przez strażnika miejskiego, który stoi przy krawędzi jezdni.
Strażnicy miejscy z większymi uprawnieniami
Polecenie zatrzymania pojazdu wyda także funkcjonariusz, który jadąc służbowym autem, zauważy, że ktoś łamie prawo. Wynika to z nowelizacji rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Strażnicy gminni będą bardziej skuteczni

Z jadącego służbowego auta strażnik będzie mógł wydać polecenie zatrzymania się np. kierowcy skutera, który jedzie bez kasku bądź narusza inne zasady ruchu.

Straż miejska może też kontrolować wszystkich kierowców, którzy źle zaparkowali pojazd. Kierowców przekraczających dozwoloną prędkość strażnicy mogą kontrolować tylko za pomocą fotoradaru, ale nie mogą wydawać poleceń do zatrzymania się – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nigdzie na świecie nie ma takiej ilości ludzi kontrolujących.Natychmiast należy zlikwidować tych leni, nierobów. Wszystkich strażników przenieść na stanowiska ze sprzętem do poprawy dróg i chodników.Są to osoby nikomu nie potrzebne i powszechnie znienawidzone to kupa bezmyślnego mięsa utrzymywana pr...zez podatnika- dosyć tego! Likwidujemy Strażników miejskich! Są to osoby nikomu nie potrzebne- maszynki do wypisywania mandatów rozwiń

Victor- przeklinający Pol, 2012-04-21 14:00:07 odpowiedz

Nikt częściej nie łamie prawa drogowego niż straż miejska i Policja.

prawonadrodze, 2012-03-21 19:37:26 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU