PARTNER PORTALU
 • BGK

Strażnicy miejscy zatrzymani przez policję

 • PAP    20 marca 2012 - 11:58

15 funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Dąbrowie Górniczej zatrzymali we wtorek śląscy policjanci z wydziału antykorupcyjnego.
Informację przekazał dąbrowski magistrat (zabierz głos/oceń prezydenta) i zespół prasowy śląskiej policji, odmawiając jednak na razie podania szczegółów.

„Do zatrzymania doszło dzisiaj w godzinach porannych w siedzibie Straży Miejskiej w Dąbrowie Górniczej. Zatrzymanie jest konsekwencją wspólnych działań kierownictwa dąbrowskiej Straży Miejskiej oraz funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji, które trwały od czerwca ubiegłego roku” – powiedział Bartosz Matylewicz, rzecznik Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.

Informację o zatrzymaniu strażników potwierdził Sebastian Fabiański z zespołu prasowego śląskiej policji. Powiedział, że strażników zatrzymali funkcjonariusze z wydziału antykorupcyjnego.

Zatrzymani zostali przewiezieni do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a dalsze decyzje w sprawie strażników będą podejmowane przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach – dodał Matylewicz.

Dodatkowe informacje na temat sprawy prokuratura ma przekazać jeszcze we wtorek po południu.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Temida, 2012-03-23 09:25:42

  Strażnicy miejscy to prawdziwi i zahartowani w bojach o praworządność, ład i porządek zawodowcy. Spoko poradzą sobie jednym palcem i w tej sytuacji !!!!
 • Pan Baryłko, 2012-03-21 08:47:18

  Straż Miejska jest dla samorządności, ładu i porządku publicznego potrzebna jak prostytutce siódme dziecko.
 • Strażnik, 2012-03-20 13:47:03

  Straż Miejska jest dla samorządności, ładu i porządku publicznego, jak żona Cezara i jest ponad wszelkie podejrzenia.