PARTNER PORTALU
 • BGK

Struzik, Gronkiewicz-Waltz, Zgorzelski: Podział Mazowsza to najgorszy z możliwych scenariuszy

 • Anna Trojanowska    21 stycznia 2016 - 14:53
Struzik, Gronkiewicz-Waltz, Zgorzelski: Podział Mazowsza to najgorszy z możliwych scenariuszy
- Cel podziału jest polityczny - przekonywała Hanna Gronkiewicz-Waltz (fot.twitter.com/hannagw)

• Adam Struzik, Hanna Gronkiewicz Waltz i Piotr Zgorzelski przeciwko podziałowi Mazowsza.
• Ich zdaniem, podział Mazowsza zagraża wykorzystaniu środków unijnych.
• W utworzeniu nowego województwa widzą tylko polityczny cel.
Marszałek Mazowsza Adam Struzik, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Piotr Zgorzelski poseł PSL i przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej podczas konferencji w sprawie podziału województwa mazowieckiego, która odbyła się w Sejmie, jednogłośnie sprzeciwili się zapowiadanemu przez PiS dzieleniu województwa.

Marszałek stwierdził, że podział zagraża wykorzystaniu środków unijnych.

- Pomysły podziału najbardziej prężnie rozwijającego się w chwili obecnej regionu nie tylko w Polsce, ale i w Unii Europejskiej prowadza do totalnej destrukcji. Zagraża to wykorzystaniu bieżących środków finansowych. Fundusze strukturalne zostały podzielone, wynegocjowane iw ramach umowy partnerstwa realizowane do roku 2020. Obietnice, że na pozostałą część Mazowsza, po wyłączeniu Warszawy, spłynie jakiś deszcz środków, są nieuprawnione – stwierdził.

Czytaj też: Andrzej Dera o podziale Mazowsza i ordynacji wyborczej

Prezydent Warszawy przekonywała natomiast, że takie rozwiązanie, wprowadziłoby ogromny bałagan.

- Cel takiego podziału jest tylko polityczny - przekonywała Gronkiewicz-Waltz. - Proszę nie dyskredytować wyboru Mazowsza i Warszawy – apelowała.

Czytaj też: Błaszczak: Utworzenie województwa warszawskiego dobrym rozwiązaniem. Warszawa zawyża wskaźniki unijne

Według Zgorzelskiego podział Mazowsza to najgorszy z możliwych scenariuszy, który może skutkować utratą środków unijnych.

- Docierają niepokojące sygnały, że proponuje się podział województwa, by cześć poza metropolitarna mogła bardziej skutecznie aplikować o środki unijne. Do tego wystarczy statystyczny podział – przekonywał poseł.

Nie karzmy mieszkańców Mazowsza, samorządowców, za to, że dobrze gospodarują w swoich małych ojczyznach - apelowali wspólnie Adam Struzik, Hanna Gronkiewicz Waltz i Piotr Zgorzelski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Artur, 2016-01-21 23:45:33

  W końcu odciagnieci będziecie od koryta I skaczą się pieniazki PO wymyślili o podzielenie Mazowsza gdy było przy władzy ci oszuści i zdrajcy narodu Polskiego donoszącego na własny kraj do Niemców wstyd !!
 • urbanista, 2016-01-21 21:29:51

  nie ma żadnych "małych ojczyzn". Ojczyzna jest jedna, jak matka. Jeśli dobrze pamiętam marszałek Struzik był za wydzieleniem Warszawy z woj. mazowieckiego. Teraz nie zagraża już janosikowe?
 • normalny, 2016-01-21 16:29:28

  złodzieje z warszawki boją się o normę unijnego dochodu 75 % koniec dla warszawki wreszcie kraj dostanie i mazowsze