PARTNER PORTALU
  • BGK

Subwencja ogólna i wpływy z podatku PIT w 2016 roku - gminy, powiaty, województwa

  • MN    9 lutego 2017 - 09:15
Subwencja ogólna i wpływy z podatku PIT w 2016 roku - gminy, powiaty, województwa
31,2 mld zł z wyniosły wpływy z podatku PIT. (fot. pixabay)

Resort finansów opublikował wykaz kwot subwencji ogólnej za rok 2016 w podziale na gminy, powiaty i województwa, jak i wpływy z tytułu podatku PIT.
Ministerstwo Finansów opublikowało informację o kwotach subwencji ogólnej na 2016 r. (w podziale na poszczególne części) dla jednostek samorządu terytorialnego oraz kwoty z tytułu udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych.

Dane obrazują, jak dużym źródłem dochodów jest podatek PIT dla gmin. W 2016 r. łącznie gminy uzyskały wpływy w wysokości 31,2 mld zł z tego tytułu. W 2015 roku była to kwota o 2 mld zł niższa.

Z kolei powiaty dzięki podatkowi PIT odnotowały wpływy w wysokości blisko 8,5 mld zł. Dochody z tytułu udziału w PIT dla województw wyniosły natomiast 1,3 mld zł.

Czytaj też: PO: Chcemy, by dochody z PIT w całości trafiały do samorządów

Dodamy, że w dniu 30 stycznia 2017 r. Minister Rozwoju i Finansów poinformował jednostki samorządu terytorialnego o wynikających z ustawy budżetowej na rok 2017 rocznych kwotach poszczególnych części subwencji ogólnej oraz o wysokości rocznych wpłat do budżetu państwa, a także o planowanych na 2017 r. dochodach z tytułu udziału we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Według tych danych, udział gmin w podatku dochodowym od osób fizycznych ma wynieść jeszcze więcej, a dokładnie 33,4 mld zł. Dla powiatów ma to być 9 mld zł, a dla województw - 1,4 mld zł.

Po wszelkie szczegóły odsyłamy do załączników w dziale multimedia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.