PARTNER PORTALU
  • BGK

Subwencja ogólna się ślimaczy

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    15 listopada 2012 - 06:25
Subwencja ogólna się ślimaczy

Zbyt późna informacja o podziale rezerw subwencji ogólnej sprawi, że nie będzie można jej zaplanować w budżetach samorządów.
O tym, na co przeznaczone zostaną środki z rezerwy subwencji ogólnej, decydują wspólnie Ministerstwo Finansów i strona samorządowa Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego - pisze „Rzeczpospolita"

Czytaj też: Subwencja oświatowa w konsultacjach

Zdaniem Marka Wójcika, dyrektora Biura Związku Powiatów Polskich mechanizm podziału prawie 230 mln zł najprawdopodobniej będzie inny niż w 2011 r.

Wówczas pieniądze zostały rozdysponowane według dochodowości samorządów, czyli zgodnie z zasadą, że im biedniejszy samorząd, tym więcej ich otrzymuje.

Związek Powiatów Polskich postuluje, aby część środków z tegorocznej rezerwy otrzymały powiaty i miasta na prawach powiatu, z przeznaczeniem na dofinansowanie rodzin zastępczych oraz domów pomocy społecznej.

O tym, jak ostatecznie środki zostaną podzielone, strony będą rozmawiać 20 listopada. Oznacza to, że środków z rezerwy wójtowie nie będą mogli uwzględnić w przygotowywanych do 15 listopada projektach budżetów - podaje „Rzeczpospolita".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.