PARTNER PORTALU
  • BGK

Subwencja ogólna: więcej czasu na wnioski?

  • pt    9 marca 2016 - 09:05
Subwencja ogólna: więcej czasu na wnioski?

Teresa Wargocka, wiceminister finansów informuje także, że resort przychyla się do propozycji ustalenia terminu składania wniosków z tytułu wzrostu zadań szkolnych i pozaszkolnych w II turze na 15 października 2016 roku. (fot.mf.gov.pl)

• Zdaniem samorządowców konieczna jest zmiana zasad dofinansowania z rezerwy 0,4 proc. z tytułu wzrostu zadań szkolnych i pozaszkolnych.
• Ministerstwo Finansów zgadza się z postulatami władz lokalnych.
Związek Powiatów Polskich w piśmie skierowanym do resortu finansów, zwrócił uwagę na konieczność zmian zasad dofinansowania z rezerwy 0,4 proc. z tytułu wzrostu zadań szkolnych i pozaszkolnych.

Związek zaproponował w kryteriach podziału na 2016 rok, przedłużenie terminu drugiej tury składania wniosków o środki z rezerwy 0,4 proc., do 10 lub 15 października.

Odpowiadając na wniosek ZPP wiceminister finansów Teresa Wargocka podkreśliła, że prace nad projektem "Kryterium" jeszcze trwają. - Po jego opracowaniu, projekt zostanie przekazany do ministra finansów w celu jego uzgodnienia – napisano w odpowiedzi.

Wargocka dodaje, że kolejnym krokiem będzie dyskusja nad projektem podczas posiedzenia zespołu ds. edukacji, kultury i sportu KWRiST. Wiceminister informuje także, że resort przychyla się do propozycji ustalenia terminu składania wniosków, z tytułu wzrostu zadań szkolnych i pozaszkolnych w II turze na 15 października 2016 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.