PARTNER PORTALU
  • BGK

Subwencja oświatowa na 2017 r. wyższa o 1,6 mld zł. Wystarczy?

  • AW    19 października 2016 - 11:54
Subwencja oświatowa na 2017 r. wyższa o 1,6 mld zł. Wystarczy?
W budżecie zaplanowano pieniądze na realizację reformy edukacji. (fot.pixabay)

Wicepremier oraz szef resortów rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki uzasadniając projekt budżetu na 2017 r. zapowiedział zwiększenie wydatków na subwencję oświatową.
Mateusz Morawiecki w środę (19 października) relacjonował posłom podstawowe założenia budżetu centralnego na 2017 r. Przypominał, jakie są główne założenia ustawy, która trafiła z końcem września do Sejmu, a którą przygotowywał jeszcze w porozumieniu z Pawłem Szałamachą.

W budżecie zaplanowano pieniądze na realizację reformy edukacji. - Wzrost wydatków na subwencję oświatową wyniesie 1,6 mld zł – zapowiedział Morawiecki.

Czy to wystarczy?

Kilka dni wcześniej Anna Zalewska pytana o koszty reformy edukacji zapowiadała, że subwencja oświatowa będzie zasilona kwotą powyżej 1,6 mld zł na sześciolatki. Zalewska wspominała też jednak, że powiększona subwencja powinna zawierać także pieniądze na waloryzację płac nauczycieli (400 mln zł).

Mówiła też o pozostałych kosztach reformy: - Jednocześnie jest rezerwa budżetowa (...) na dostosowanie budynków do tych zmian, które będą następować. I to są jedyne skutki. I jeszcze musimy powiedzieć uczciwie o prawie 100 mln zł, które są potrzebne na podręcznik dla klasy siódmej - wyjaśniła minister.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • gosweratu, 2016-10-19 20:11:46

    Do jancz: weź kolego na wstrzymanie masz takie pojęcie o oświacie jak Macierewicz o wojsku
  • jancz, 2016-10-19 16:56:37

    Zaoszczędzi się na likwidowanych stanowiskach dyrektorów, zastępców itp., a wynagrodzenia pobierali niezłe. Czy to aby nie oni nakręcają te protesty?