PARTNER PORTALU
  • BGK

Surowsze kary dla urzędników

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    24 sierpnia 2011 - 06:34
Surowsze kary dla urzędników

Urzędnicy częściej odpowiedzą za naruszenie dyscypliny finansowej. Nie zostaną ukarani, jeśli skutek dla budżetu będzie znikomy. Kary za błędy dotkną kierowników, pracowników i osoby spoza urzędów.
Kierowników jednostek sektora finansów publicznych, głównych księgowych, a także pracowników jednostek czekają surowsze kary. To skutek nowelizacji ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Rozciągnięcie odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansowej na pracowników to nowość, podobnie jak objęcie nią podmiotów spoza sektora publicznego, np. pomagających przeprowadzić przetarg. Nowum stanowi także rozszerzenie zakresu czynności, za które można zostać ukaranym.

Bardziej niż do tej pory będą musiały również uważać osoby zajmujące się zamówieniami publicznymi. Ukarane będą mogły być podmioty przygotowujące i przeprowadzające postępowania o zamówienia publiczne – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Letta Branzo, 2011-08-24 12:03:13

    NA TO MOŻNA CZEKAĆ I CZEKAĆ....
  • Janeczka, 2011-08-24 09:07:44

    Czy taka informacja mogłaby posiadać "odsyłacz" do uregulowań prawnych?