PARTNER PORTALU
  • BGK

Suwałki, budżet obywatelski na 2017 r.: Głosowanie rozpoczęte

  • PAP/AT    26 września 2016 - 12:38
Suwałki, budżet obywatelski na 2017 r.: Głosowanie rozpoczęte
Suwalski Budżet Obywatelski działa od 2014 roku (fot.um.suwalki.pl)

• Od poniedziałku (26 września) w Suwałkach (Podlaskie) można głosować na 21 propozycji w ramach budżetu obywatelskiego na 2017 rok w tym mieście.
• Budżet obywatelski na przyszły rok ma wynieść 2 mln zł.
Jest to czwarta edycja tego budżetu w Suwałkach.

Budżet obywatelski w tym mieście podzielony jest na duże i małe projekty. W tym roku z całej sumy - 2 mln zł - na duże projekty (od 100 tys. zł do 700 tys. zł każdy) zarezerwowano 1,4 mln zł, natomiast 600 tys. zł zostanie przeznaczonych na małe projekty (do 100 tys. zł każdy). W sumie do głosowania zakwalifikowano 21 projektów - 12 dużych i 9 małych.

Głosowanie potrwa do 9 października. Uprawniony jest do niego każdy mieszkaniec Suwałk, który na stałe mieszka w tym mieście. Maksymalnie można oddać dwa głosy, po jednym na projekt z grupy dużych i małych.

Głosować można na dwa sposoby - tradycyjnie, wrzucając wypełnioną kartę do urn ustawionych w urzędzie miejskim bądź aquaparku. Można też głosować za pośrednictwem strony internetowej urzędu miejskiego.

Czytaj też: Budżet partycypacyjny bywa prowizorką ze wszystkimi jej wadami

Wśród zakwalifikowanych do głosowania pomysłów większość dotyczy budowy dróg i parkingów oraz placów zabaw i boisk. Jest też pomysł na stworzenie parku rowerowego z torem przeszkód i stacją do napraw rowerów oraz pomysł na budowę edukacyjnego parku zabaw dla psów.

Wybrane projekty mają być znane 20 października.

Suwalski Budżet Obywatelski działa od 2014 roku. Jak oceniają władze miasta, okazał się dobrą inicjatywą. Z tego budżetu zrealizowano liczne małe inwestycje na osiedlach. Z tegorocznego budżetu realizowana jest m.in. budowa boiska do beach soccera nad zalewem Arkadia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.