PARTNER PORTALU
  • BGK

Suwałki czekają na propozycje do budżetu obywatelskiego

  • pap    18 sierpnia 2014 - 06:44
Suwałki czekają na propozycje do budżetu obywatelskiego

Przez trzy tygodnie mieszkańcy Suwałk (Podlaskie) mogą składać propozycje projektów do budżetu obywatelskiego na 2015 rok. Władze miasta przeznaczyły 2 mln zł na ten cel, czyli dwa razy więcej niż w tegorocznym budżecie.
Władze Suwałk przeznaczyły na budżet obywatelski 2 miliony złotych, z czego 1,4, miliona na projekty o wartości od 100 do 700 tys. zł, a pozostałe 600 tys. zł - na małe projekty o wartości do 100 tysięcy złotych.

Budżet obywatelski jest realizowany w Suwałkach po raz drugi. Projekt może zgłosić osoba stale zamieszkała w Suwałkach, która ukończyła 16 lat. Jeden mieszkaniec może zgłosić tylko jeden projekt. Propozycja musi mieć poparcie co najmniej piętnastu osób. Projekty można składać do 5 września.

Czytaj też: Budżet obywatelski antagonizuje obywateli

Od 8 do 26 września specjalny zespół będzie sprawdzał projekty pod względem formalno-prawnym i oceni możliwości ich realizacji. W dniach od 6 do 19 października odbędzie się głosowanie, w którym będą mogli wziąć udział mieszkańcy miasta, którzy ukończyli 16 lat.

Każdy może zagłosować na dwa projekty: jeden do wartości 100 tys., drugi - do 700 tys. 24 października prezydent Suwałk ogłosi listę projektów wybranych przez mieszkańców do realizacji.

Czytaj: Kolejny milion na budżet obywatelski z Zakopanem

Jak poinformował PAP asystent prezydenta Suwałk Kamil Sznel, ze względu na problemy z realizacją tegorocznego budżetu władze miasta postanowiły jak najszybciej rozpocząć prace nad budżetem na 2015 r. Dopiero pod koniec lipca udało się wyłonić wykonawców dwóch inwestycji tegorocznego budżetu. W trakcie procedury jest przetarg na wykonanie trzeciej inwestycji.

W głosowaniu na budżet obywatelski 2014 wzięło udział ponad 10,8 tys. osób z blisko 70 tys. mieszkańców.

Wybrano trzy inwestycje: plac zabaw i sportu na terenie Zespołu Szkół nr 3 za ponad 280 tys. zł, kompleksową modernizację boiska przy Zespole Szkół nr 7, która będzie kosztować blisko 550 tys. zł. Miasto nie wyłoniło jeszcze wykonawcy alejek parkowych wraz z terenem rekreacyjnym za suwalskim Aquaparkiem

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.