PARTNER PORTALU
  • BGK

Suwałki: Nowy pas startowy z sądową batalią o podatek

  • PolskieRadio.pl    14 stycznia 2016 - 19:55
Suwałki: Nowy pas startowy z sądową batalią o podatek

Mieszkańcy Suwałk i lokalny biznes czekają na utwardzony pas startowy (fot.pixabay)

Czy władze Suwałk będą musiały zapłacić 2 mln zł podatku za zamianę terenów należących do skarbu państwa na grunty miejskie? Decyzję dotyczącą terenu pod pas startowy lotniska ma podjąć Wojewódzki Sąd Administracyjny.
Chodzi o ponad 30-hektarowy teren przylegający do istniejącego już lotniska. Na tych gruntach miałby powstać wyczekiwany przez mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców utwardzony pas startowy. Na zamianę terenów należących do skarbu państwa na grunty miejskie jeszcze w kwietniu 2014 roku zgodził się wojewoda podlaski, jednak okazało się, że od tej operacji miasto ma zapłacić podatek.

Z tą decyzją nie zgadza się prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz. Jak mówił niedawno, pas startowy jest inwestycją celu publicznego. Jego budowa miałaby wpływ na rozwój gospodarczy miasta i całego regionu północno-wschodniej Polski. 2-milionowy podatek mógłby opóźnić budowę.

Jak podkreśla prezydent Czesław Renkiewicz, cała dokumentacja, łącznie z decyzją środowiskową i projektem, jest gotowa. Pozostaje tylko uzyskać pozwolenie wodno prawne oraz pozwolenie na budowę.

Budowa utwardzonego pasa startowego w Suwałkach o długości ponad 1300 metrów miałaby kosztować ponad 13 mln zł. Jeśli decyzja WSA będzie niekorzystna dla władz Suwałk, prezydent zapowiada odwołanie w tej sprawie do Naczelnego Sąd Administracyjnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: