PARTNER PORTALU
  • BGK

Suwalszczanie decydują na co wydać miejską kasę

  • PAP    24 marca 2014 - 07:25
Suwalszczanie decydują na co wydać miejską kasę

- Z 33 projektów mieszkańcy Suwałk (Podlaskie) wybiorą inwestycje do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego, na który samorząd przeznaczył 1 mln zł. W głosowaniu mogą brać udział mieszkańcy, którzy ukończyli 16 lat.
To pierwszy taki budżet realizowany w Suwałkach. Zgłoszonych do niego zostało 39 projektów, ale 6 z nich nie spełniło warunków formalnych. Jak poinformowała Agnieszka Szyszko z Urzędu Miejskiego w Suwałkach, wśród nich były też takie, których nie udałoby się zrealizować w ciągu tego roku.

Wszystkie zgłoszone propozycje kosztowałyby 7 mln zł. Miasto przeznaczyło w budżecie w tym roku 1 mln zł.

"Najwięcej jest inwestycji komunikacyjnych, na drogi, ulice parkingi. Mieszkańcy chcą także budowy obiektów sportowych albo placów zabaw czy siłowni plenerowych. Są także projekty poprawiające bezpieczeństwo, np. monitoring czy oświetlenie osiedli" - powiedziała Szyszko.

Głosowanie już się rozpoczęło i potrwa do 4 kwietnia. Swoje karty można wrzucać do urn w Urzędzie Miejskim w Suwałkach i w aquaparku. Można także głosować drogą elektroniczną na stronie urzędu. Głosujący mogą wybrać najwyżej 5 projektów.

"Budżet obywatelski jest dobrym narzędziem do załatwienia spraw ważnych z punktu widzenia mieszkańców naszego miasta, o których samorząd nie zawsze wiedział. To także dobry sposób angażowania mieszkańców w sprawy miasta" - powiedziała Szyszko. Dodała, że dlatego radni uchwalili, by mogli głosować młodzi ludzie, którzy ukończyli 16 lat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.