PARTNER PORTALU
  • BGK

Świdnica przeznaczy dwa razy więcej kasy na inwestycje niż rok temu

  • PAP    3 lutego 2014 - 18:55
Świdnica przeznaczy dwa razy więcej kasy na inwestycje niż rok temu

Tegoroczny budżet Świdnicy wyniesie ponad 176 mln zł, z czego ponad 28 mln zł miasto przeznaczyło na inwestycje. To dwa razy tyle, co w 2013 r.
Jak poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy świdnickiego magistratu Stefan Augustyn, Rada Miejska w Świdnicy przyjęła budżet miasta na 2014 r., w którym dochody i wydatki zaplanowano na tym samym poziomie - ponad 176 mln zł.

"Ponieważ mamy do czynienia z rekordowym budżetem, na inwestycje zaplanowaliśmy ponad 28 mln zł. Chcemy pomóc powiatowi w działaniach drogowych i powstaniu pogotowia. Wspomożemy również wojewódzkie inwestycje drogowe. Wydatki zaplanowaliśmy także na przedsięwzięcia ważne dla mieszkańców m. in. dokończenie budowy Centrum Przesiadkowego, przebudowę budynku Szkoły Podstawowej nr 8 oraz organizację centrum rekreacji przy ul. Ułańskiej. Rozpoczynamy również konkretne działania związane z rewitalizacją parków oraz innych miejsc, gdzie mieszkańcy spędzają wolny czas na świeżym powietrzu" - zapowiedział cytowany w komunikacie prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek.

Czytaj też:  Świdniczanie wybrali projekty do budżetu obywatelskiego

W świdnickim budżecie na 2014 r. znalazły się również pozycje, na które mieszkańcy głosowali w ramach akcji "Moja Świdnica - mój budżet". W budżecie obywatelskim zapisanych zostało w sumie 16 zadań, na które przeznaczono w sumie 3,5 mln zł. Z tych środków zrealizowana zostanie m. in. budowa dwóch hospicjów z zakładem opiekuńczo-leczniczym, urządzenie placów zabaw, siłowni zewnętrznych oraz remonty chodników.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • Bart, 2014-02-04 10:43:40

    2 razy więcej KASY? Zatrudniacie gimnazjalistów do pisania tych artykułów??NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: