Świnoujście: Cztery nadmorskie działki sprzedane za ponad 105,2 mln zł

• W nadmorskim Świnoujściu sprzedano w przetargu cztery działki budowlane za łącznie ponad 105,2 mln zł brutto.
• Cena wyjściowa za wszystkie wynosiła 47,3 mln zł brutto.
• Władze miasta przekonują, że wyrasta ono na najlepszy kurort nad polskim morzem.
Świnoujście: Cztery nadmorskie działki sprzedane za ponad 105,2 mln zł
Władze miasta przekonują, że Świnoujście wyrasta na najlepszy kurort nad polskim morzem (fot.mat.prasowe)

Kwota ponad 105,2 mln zł brutto uzyskana za cztery działki jest dla miasta rekordową. Dla porównania budżet ponad czterdziestotysięcznego Świnoujścia wynosi 260 mln zł.

W przetargu sprzedano cztery działki budowlane zlokalizowane nad morzem wzdłuż ulicy Uzdrowiskowej. Niedaleko znajduje się wejście do świnoujskiego portu i charakterystyczny wiatrak na Falochronie Zachodnim.

Najmniejsza ze sprzedanych w piątek działek ma 1,4 hektara, a największa 2,2 hektara - poinformował świnoujski magistrat. Działka z ceną wyjściową 10,5 mln zł została sprzedana za 24,6 mln zł. Cena wywoławcza następnej wynosiła 13,6 mln zł, ta z kolei została sprzedana za 32,2 mln zł. Kolejną nieruchomość sprzedano za 23,6 mln zł przy cenie wyjściowej 9,8 mln zł. Za największą sprzedaną działkę uzyskano 24,7 mln zł przy cenie wywoławczej 13,4 mln zł.

Czytaj też: Spółka z chińskiej grupy Hongbo kupiła działkę pod budowę fabryki w Opolu

Przetarg na nadmorskie działki cieszył się sporym zainteresowaniem, chętni na zakup nieruchomości przyjechali m.in. z Warszawy, ale byli także lokalni inwestorzy. W każdym z przetargów o jedną działkę walczyło od kilku do kilkunastu chętnych. Wszyscy wpłacili wadium przynajmniej na dwie działki.

Zadowolenia z zainteresowania inwestorów Świnoujściem nie kryje prezydent tego miasta Janusz Żmurkiewicz. Według niego, to tylko potwierdza, że Świnoujście wyrasta na "najlepszy polski kurort nad morzem".

"Świnoujście nie pamięta takiego przetargu; co prawda były wcześniej takie, na których ceny za działki wzrastały, ale jeszcze nigdy nie osiągnięto za nie takiej ceny" - powiedziała Hanna Lachowska z tamtejszego magistratu. Jak dodała, sprzedane działki są przeznaczone pod działalność turystyczną i usługową.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

No i tak to jest z naszymi redaktorami, chlapnąć coś i do kasy!!!!

Obserwator, 2016-11-08 10:03:52 odpowiedz

Tylko dlaczego ilustrujecie to zdjęciem wejścia do portu w Gdańsku??????

obserwator, 2016-11-07 17:09:23 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU