PARTNER PORTALU
  • BGK

Swój podatek zostaw w Mierzynie

  • www.Mierzyn24.pl    27 października 2011 - 11:10
Swój podatek zostaw w Mierzynie

Ruszyła akcja informacyjna Urzędu Gminy Dobra, mająca na celu nakłonienie mieszkańców do płacenia podatku dochodowego w gminie Dobra.
Urzędnicy próbują uświadomić mieszkańcom, jak ważne jest, aby pieniądze z naszych podatków trafiały do miejsca, gdzie mieszkamy. To właśnie dzięki tym pieniądzom w Mierzynie powstaje nowa szkoła z salą gimnastyczną i teren rekreacyjny, a także remontowane są drogi.

Zgodnie z ustawą, w tym roku aż 37,12 proc. kwot, pochodzących z podatku dochodowego (PIT) przypada w udziale budżetom gmin, w których mieszka podatnik. Aby pieniądze te rzeczywiście trafiły do właściwej gminy, potrzebna jest informacja o naszym zameldowaniu lub zamieszkaniu. Tymczasem wiele osób z rozmaitych przyczyn nie dopełnia obowiązku zameldowania na terenie gminy i pieniądze, które mogłyby posłużyć na budowę gminnych dróg, szkół i przedszkoli, wędrują gdzie indziej.

„Jeśli komuś trudno jest dopełnić obowiązku meldunkowego, istnieje prostsze wyjście: wypełnienie formularza zgłoszeniowego NIP-3 w Urzędzie Skarbowym i dokonanie zgłoszenia miejsca zamieszkania. Nie trzeba nawet osobiście fatygować się do „skarbówki” – wystarczy wydrukować ze strony internetowej dowolnego Urzędu Skarbowego formularz NIP-3, wskazać w nim adres zamieszkania w Gminie Dobra i wysłać do I Urzędu Skarbowego w Szczecinie, znajdującego się przy ul. Drzymały 5” – powiedziała Jolanta Jankowska, skarbnik Gminy Dobra.

Warto dodać, że osoby posiadające kwalifikowany podpis elektroniczny mogą skorzystać z interaktywnego formularza na stronie Ministerstwa Finansów i wysłać zgłoszenie NIP-3 drogą elektroniczną.

Prowadzona przez Urząd Gminy Dobra akcja, z pewnością warta jest rozpropagowania. Wiele osób zamieszkujących w Gminie Dobra, zameldowanych jest w innych miejscowościach. Ważne, że także te osoby, wypełniając tylko jeden druk w Urzędzie Skarbowym, mogą mieć swój wkład w rozwój gminy.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.