PARTNER PORTALU
  • BGK

System policzy uczniów i nauczycieli

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    10 listopada 2010 - 05:48
System policzy uczniów i nauczycieli

Dyrektorzy szkół, samorządy i kuratorzy nie będą musieli wymieniać się informacjami o liczbie uczniów czy nauczycieli, aby zebrać dane o funkcjonowaniu oświaty.
System informacji oświatowej będzie zawierał aktualne dane nie tylko o liczbie uczniów w danej klasie, ale także o konkretniej osobie – uczniu lub nauczycielu – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Szkoły i samorządy uzyskają bezpośredni dostęp do aktualnych informacji w dowolnym momencie. Takie zmiany przewiduje projekt ustawy o systemie informacji oświatowej, który przyjął rząd.

Obecnie funkcjonujący system nie umożliwia na przykład Ministerstwu Edukacji Narodowej uzyskania pełnych danych na przykład o liczbie sześciolatków, którzy rozpoczęli w tym roku naukę w szkole. Nowy pozwoli je uzyskać w ciągu tygodnia

Ułatwi on też pracę samorządom. Nie będą miały problemów z ustaleniem liczby szkół, uczniów i nauczycieli. Dodatkowo przyniesie im oszczędności, zwłaszcza tym, które przyznają dofinansowanie szkołom publicznym prowadzonym przez inne podmioty. Samorządy nie będą już przyznawać dotacji na ucznia, który zapisał się na przykład do kilku szkół, bo w systemie będą mogły to sprawdzić.

Nowa ustawa o systemie informacji oświatowej, z niektórymi wyjątkami, wejdzie w życie 31 października 2011 r. Jej wdrożenie pochłonie  14 mln zł – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.