PARTNER PORTALU
  • BGK

Szansa na kontynuację projektów

  • wer    22 listopada 2011 - 20:09
Szansa na kontynuację projektów

Ministerstwo Rolnictwa proponuje, aby podmioty, które zostały powołane na miejsce zlikwidowanych instytucji kultury, miały możliwość kontynuowania projektów finansowanych z PROW 2007-2013.
Aktualnie w ramach działania ''Odnowa i rozwój wsi'' o pomoc może ubiegać się gmina, instytucja kultury, dla której organizatorem jest jednostka samorządu terytorialnego, kościół lub inny związek wyznaniowy oraz organizacja mająca status organizacji pożytku publicznego.

Ale jak czytamy w uzasadnieniu projektu wśród beneficjentów pojawiają się przypadki, gdy ''samorządowe instytucje kultury ulegają likiwdacji, a w ich miejsce tworzone są nowe instytucje, których cele statutowe również dotyczą prowadzenia działalności kulturalnej''. Nowopowstałe instytucje nie mogą jednak zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami kontynuować operacji ropoczętej przez zlikwidowaną instytucję.

Dlatego też, resort w projekcie rozporządzenia dotyczącego działania ''Odnowa i rozwój wsi'' chce umożliwić dokończenie realizacji operacji i złożenie wniosku o płatność przez instytucję kultury, która powstała w miejsce zlikwidowanej instytucji kultury, będącej dotychczasowym beneficjentem działania.

W dziale multimedia załączamy treść projektu rozporządzenia

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • OBEIN, 2011-11-23 09:22:58

    Na taką kontynuację liczymy~!?Kultura na wsi musi się rozwijać,nieprawdaż!? Nikt nie musi tego nam potwierdzać bo to wszyscy wiemy!! -Oczywiście ma to być w ustawie około budżetowej