PARTNER PORTALU
  • BGK

Szansa na porozumienia ws. reguły wydatkowej

  • PAP    15 lutego 2012 - 15:23
Szansa na porozumienia ws. reguły wydatkowej

Istnieje duże pole do porozumienia w sprawie reguły wydatkowej dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - uważa wiceminister finansów Hanna Majszczyk. W tym i przyszłym tygodniu mają odbyć się spotkania w tej sprawie.
- Widzę duże pole do porozumienia, nie wiem czy w każdym punkcie, ale na pewno w wielu - powiedziała Majszczyk w środę dziennikarzom.

Dodała, że w czwartek dojdzie do spotkania z przedstawicielami samorządów na ten temat. W przyszłym tygodniu planowane jest natomiast posiedzenie komisji wspólnej rządu i samorządu terytorialnego. Do tego czasu resort finansów opracuje i przedstawi ostateczne propozycje dotyczące reguły wydatkowej.

Czytaj też: Reguła wydatkowa popędza samorządy

W styczniu resort finansów i samorządowcy ustalili, że do 22 lutego postarają się wypracować wspólne stanowisko ws. ograniczenia deficytu samorządów, czyli reguły wydatkowej.

Sporny pozostaje mechanizm restrykcji wobec samorządów, które przekroczą zakładany poziom deficytu. W styczniu Majszczyk poinformowała, że Ministerstwo Finansów w projekcie reguły wydatkowej dla Jednostek Samorządu Terytorialnego obstaje przy limitach kwotowych dla samorządów.

Czytaj też: Dezyderat w sprawie deficytu samorządów

W 2011 roku deficyt Jednostek Samorządu Terytorialnego wyniósł 10 mld 167 mln zł wobec 19 mld 596 mln zł planu - podało Ministerstwo Finansów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • ANYDEJ, 2012-02-15 21:59:12

    TO JEST NAJWAŻNIEJSZE !!! SZANSA I POROZUMIENIE !!! ZAWSZE!!!