PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin będzie miał budżet obywatelski?

  • Gumience24.pl    9 lipca 2013 - 13:32

Komisja ds. inicjatyw społecznych w Szczecinie zaproponowała utworzenie budżetu obywatelskiego. Budżety takie funkcjonują m.in. w Poznaniu i Wrocławiu, gdzie mieszkańcy mogą przesyłać propozycje inwestycji, które następnie trafiają na stronę internetową i poddawane są głosowaniu.
Pomysły z największą ilością głosów realizowane są w ramach budżetu miasta.

Propozycje inwestycji przesyłane przez mieszkańców Szczecina trafiałyby najpierw do komisji ds. inicjatyw społecznych, która odrzucałaby pomysły niemożliwe do zrealizowania. Propozycje, które uzyskałyby pozytywną opinię, publikowane byłyby na stronie internetowej. Następnie mieszkańcy Szczecina mogliby głosować na najciekawsze i ich zdaniem najważniejsze propozycje. Te, które uzyskałyby największą ilość głosów miałyby szanse na realizację w ramach rocznego budżetu miasta.

Mieszkańcy Gumieniec mogliby przykładowo zgłaszać wnioski o remonty osiedlowych ulic, budowę oświetlenia ulicznego, placów zabaw, terenów rekreacyjno-sportowych czy też budowę nowych chodników oraz ścieżek rowerowych.

Radni z komisji ds. inicjatyw społecznych złożyli już wniosek do prezydenta Szczecina o utworzenie budżetu obywatelskiego w wysokości 10 mln złotych. Część tej kwoty (3,7 mln zł) pochodziłaby z puli, która trafia do rad osiedlowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Jacek, 2013-07-09 14:25:41

    Jeśli to nie jest błąd w artykule, to władze zakładają na początku błędne założenia "Te, które uzyskałyby największą ilość głosów miałyby szanse na realizację w ramach rocznego budżetu miasta." Projekty które w głosowaniu "wygrają" musza byc zrealizowane. Jest to jedno z filarów ...budżetu obywatelskiego.  rozwiń