PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin chce mieć więcej rowerów miejskich

  • PAP/JL    30 grudnia 2015 - 08:05
Szczecin chce mieć więcej rowerów miejskich
Szczecin ogłosił przetarg na rozbudowę systemu roweru miejskiego. Fot. Pixabay.com

W przyszłym roku szczeciński rower miejski obejmie prawobrzeżną część miasta. Szczecin ogłosił przetarg na rozbudowę systemu.
Zamówienie obejmuje łącznie 46 stacji i 352 rowery głównie na prawobrzeżu Szczecina, ale także w dzielnicach Zachód i Południe.

Rower miejski w prawobrzeżnej części Szczecina to nowość. Na lewobrzeżu, głównie w centrum miasta, działa on od sierpnia 2014 r. i cieszy się sporym zainteresowaniem wśród szczecinian i turystów.

Prawobrzeżne stacje mają ułatwić pasażerom Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju komunikację z pętlą przy ul. Turkusowej i przystankiem przy ul. Gryfińskiej.

Poza wspomnianymi pętlą i przystankiem stacje powstaną także m.in. na rondzie w Zdrojach, przy tamtejszym szpitalu, przy pętlach autobusowych Słoneczne i Bukowe, a także filii urzędu miejskiego, czy dworcu PKP w Dąbiu.

Termin składania ofert mija 28 stycznia. Po zawarciu umowy wykonawca będzie miał 120 dni na realizację zamówienia. Jeżeli procedura przetargowa przebiegnie bez zakłóceń, nowe stacje i rowery mają pojawić się w czerwcu 2016 r.

Obecnie system liczy 35 stacji i 370 rowerów. Jego utrzymanie w 2015 r. kosztowało około 1,2 mln zł.

Szczeciński rower miejski w 2013 r. wybrali do realizacji mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego. Koszt tego przedsięwzięcia to niemal 2,7 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.