Szczecin chce mieć więcej rowerów miejskich

W przyszłym roku szczeciński rower miejski obejmie prawobrzeżną część miasta. Szczecin ogłosił przetarg na rozbudowę systemu.
Szczecin chce mieć więcej rowerów miejskich
Szczecin ogłosił przetarg na rozbudowę systemu roweru miejskiego. Fot. Pixabay.com

Zamówienie obejmuje łącznie 46 stacji i 352 rowery głównie na prawobrzeżu Szczecina, ale także w dzielnicach Zachód i Południe.

Rower miejski w prawobrzeżnej części Szczecina to nowość. Na lewobrzeżu, głównie w centrum miasta, działa on od sierpnia 2014 r. i cieszy się sporym zainteresowaniem wśród szczecinian i turystów.

Prawobrzeżne stacje mają ułatwić pasażerom Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju komunikację z pętlą przy ul. Turkusowej i przystankiem przy ul. Gryfińskiej.

Poza wspomnianymi pętlą i przystankiem stacje powstaną także m.in. na rondzie w Zdrojach, przy tamtejszym szpitalu, przy pętlach autobusowych Słoneczne i Bukowe, a także filii urzędu miejskiego, czy dworcu PKP w Dąbiu.

Termin składania ofert mija 28 stycznia. Po zawarciu umowy wykonawca będzie miał 120 dni na realizację zamówienia. Jeżeli procedura przetargowa przebiegnie bez zakłóceń, nowe stacje i rowery mają pojawić się w czerwcu 2016 r.

Obecnie system liczy 35 stacji i 370 rowerów. Jego utrzymanie w 2015 r. kosztowało około 1,2 mln zł.

Szczeciński rower miejski w 2013 r. wybrali do realizacji mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego. Koszt tego przedsięwzięcia to niemal 2,7 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU