PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin chce remontu ul. Potulickiej

  • AT/UM Szczecin    10 listopada 2011 - 20:19

Wladze Szczecina poszukują środków na modernizację ul. Potulickiej i fragmentu ul. Narutowicza. Potrzeba na to 46 milionów złotych.
Ulice Potulicka i Narutowicza posiadają strategiczne znaczenie zarówno dla miasta jak i dla regionu. W sąsiedztwie tych ulic (lub bezpośrednio przy nich) znajdują się budynki administracji państwowej obsługujące mieszkańców nie tylko Szczecina (zabierz głos/ocń prezydenta) ale i regionu. To także szkoły i uczelnie wyższe.

Miasto jest przygotowane do rozpoczęcia inwestycji. Wykonana jest już niezbędną dokumentacja modernizacji. W marcu została wydana decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Oznacza to, że nie ma formalnych przeszkód do rozpoczęcia inwestycji. Miasto rozpoczęło już postępowanie o wypłatę odszkodowań dla właścicieli terenów, które zostaną objęte inwestycją.

Zakłada się, że projekt obejmie przebudowę ul. Narutowicza na odcinku ok. 300 metrów od ul. Potulickiej do ul. 3 Maja (wraz ze skrzyżowaniem) oraz ul. Potulickiej na odcinku ok. 1000 metrów wraz z przebudową pętli tramwajowej.

W ramach inwestycji przebudowane mają być jezdnie, chodniki, torowiska i przystanki tramwajowe. Wymieniona zostanie infrastruktura podziemna i trakcyjna. Utworzone zostaną ponadto miejsca parkingowe.

Wieloletni Plan Finansowy miasta przewiduje, że inwestycja będzie realizowana w latach 2014-2015. Władzom Szczecina zależy jednak na szybszym rozpoczęciu zadania.

Szansę na to upatrują w pozyskaniu dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego (zabierz głos/oceń marszałka). Liczą na możliwość wygospodarowania środków z RPO, które mogłyby być przeznaczone na ogłoszenie konkursu lub rozszerzenie list projektów kluczowych, co umożliwiłoby miastu wystąpienie o dofinansowanie przedmiotowego projektu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.