PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin. Rusza budżet obywatelski 2017

  • JL    30 sierpnia 2016 - 08:22
Szczecin. Rusza budżet obywatelski 2017
W Szczecinie 5 września rusza nabór wniosków do budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Fot. Pixabay.com

5 września rusza nabór wniosków do szczecińskiego budżetu obywatelskiego na 2017 rok.
Do zagospodarowania jest 7 milionów złotych. Przed szczecinianami pierwszy etap, czyli przyjmowanie projektów mieszkańców, którzy mają pomysł na ich wykorzystanie.

Nabór potrwa od 5 do 25 września 2016. W tym roku zespół ds. opracowania zasad funkcjonowania i wdrożenia szczecińskiego budżetu obywatelskiego 2017 przyjął, że projekty będą podzielone na trzy kategorie:

• ogólnomiejskie – takie, z których będą mogli korzystać mieszkańcy więcej niż jednej dzielnicy. Na te projekty przeznaczono z całej puli 2,1 mln zł (maksymalna wartość jednego projektu nie może przekroczyć tej kwoty).

• dzielnicowe duże – budżet na każdą dzielnicę (Północ, Prawobrzeże, Śródmieście, Zachód) to kwota 98 tys. zł, (maksymalna wartość jednego projektu nie może przekroczyć tej kwoty).

• dzielnicowe małe – budżet na każdą dzielnicę (Północ, Prawobrzeże, Śródmieście, Zachód) to kwota 245 tys. zł.

Maksymalna wartość jednego projektu nie może przekroczyć kwoty 122,5 tys. zł, co oznacza, że w poszczególnych dzielnicach będą realizowane przynajmniej dwa projekty zgłoszone przez mieszkańców.

Zależnie od tego, jak zagłosują mieszkańcy w 2017 roku będą na pewno realizowane: przynajmniej jeden projekt ogólnomiejski, cztery dzielnicowe duże i osiem dzielnicowych małych.

Ze środków szczecińskiego budżetu obywatelskiego mogą być finansowane m.in. zadania o charakterze inwestycyjnym, należące do zadań własnych miasta, zlokalizowane w przestrzeni miejskiej i na majątku miasta, nieobciążonym na rzecz osób trzecich i nieprzeznaczonym na sprzedaż.

W przypadku projektów wymagających współpracy instytucjonalnej podmiotów zewnętrznych należy uzyskać pisemną zgodę dotyczącą powstawania na ich terenie zadania inwestycyjnego i wyrażenia woli jego utrzymania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • wac, 2016-09-29 10:13:19

    jakie 98 tys?????????????