PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin: W poniedziałek rusza głosowanie w budżecie obywatelskim

  • PAP/KDS    28 października 2017 - 11:43
Szczecin: W poniedziałek rusza głosowanie w budżecie obywatelskim
W poniedziałek (30.10) rusza głosowanie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego (fot. szczecin.pl)

Budowa slipu dla łodzi czy kajak miejski. To jedne ze 114 propozycji, jakie zostały zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego w Szczecinie. Głosowanie na projekty rozpoczyna się w poniedziałek (30.10).
• Szczecinianie będą mogli oddać głosy za pomocą strony internetowej www.sbo.szczecin.eu .

• W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy miasta. Dlatego karty do głosowania podzielone są na osoby do 16. roku życia oraz te powyżej 16. roku życia.

• Głosowanie potrwa do 12 listopada. W tym miesiącu mamy też dowiedzieć się, które projekty trafiły do realizacji.  

Szczeciński budżet miejski podzielono na trzy kategorie: jeden projekt ogólnomiejski, cztery dzielnicowe duże i cztery dzielnicowe małe. W głosowaniu można oddać maksymalnie trzy głosy: jeden na projekt ogólnomiejski, jeden na dzielnicowy duży i jeden na dzielnicowy mały.

Wśród proponowanych przedsięwzięć ogólnomiejskich znalazły się m.in.: budowa ogólnodostępnego slipu dla łodzi, symulator surfingu, trójwymiarowy model Szczecina, kajak miejski, tor rowerowy czy multimedialna strzelnica miejska. Część propozycji związana jest także z poprawą jakości chodników, ścieżek rowerowych i dróg w mieście.

Czytaj więcej: Gdańsk: 25 proc. kart w budżecie obywatelskim jest nieważne

Z kolei, w kategorii dużych projektów dzielnicowych w północnej części miasta znalazły się m.in. budowa ogrodu sensorycznego i budowa krytego boiska. Mieszkańcy Śródmieścia będą mogli zagłosować m.in. na muzeum technologii cyfrowych czy park trampolin. Szczecinianie z prawobrzeża ocenią w głosowaniu m.in. propozycję budowy wybiegów dla psów. Podobnie, jak w przypadku przedsięwzięć ogólnomiejskich, tak i tutaj część projektów to te związane z budową i remontem chodników, ścieżek rowerowych i dróg.

Głosowanie potrwa do 12 listopada. Jak powiedziała Sylwia Cyza-Słomska ze szczecińskiego magistratu, jego wyniki powinny być znane jeszcze w listopadzie br.

W tegorocznej edycji szczecinianie wybiorą przedsięwzięcia, na których realizację miasto przeznaczy w przyszłym roku łącznie 8 mln zł - to o 1 mln więcej, niż w poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego.

Budowa ośrodka rehabilitacyjnego dla zwierząt oraz kompleks rekreacyjny to zwycięskie projekty w czwartej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Wówczas to mieszkańcy mieli do zagospodarowania 7 mln zł. W trzeciej edycji pula wynosiła 6 mln zł, z których sfinansowano m.in. rozbudowę Szczecińskiego Roweru Miejskiego. W poprzedniej mieszkańcy najwięcej głosów oddali na rozbudowę i modernizację schroniska dla zwierząt, a także stworzenie 20 nowych ścieżek rowerowych. Budżet obywatelski wynosił wtedy 5 mln zł. W 2013 r. szczecinianie wybrali do realizacji Szczeciński Rower Miejski oraz rewitalizację Stawu Brodowskiego i jego okolicy. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.