PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecinianie wybrali projekty w ramach budżetu obywatelskiego

  • PAP    12 listopada 2013 - 19:02
Szczecinianie wybrali projekty w ramach budżetu obywatelskiego

- Szczeciński Rower Miejski i rewitalizacja Stawu Brodowskiego i jego okolicy - to projekty, które zostaną zrealizowane w Szczecinie w ramach budżetu obywatelskiego. Do dyspozycji mieszkańców było 5 mln zł.
We wtorek w szczecińskim magistracie przedstawiono wyniki głosowania i zwycięskie projekty. Mieszkańcy zdecydowali po raz pierwszy, na co wydać część miejskich pieniędzy. Prezydent Szczecina Piotr Krzystek podkreślił, że w głosowaniu wzięło udział blisko 30 tys. szczecinian. Ocenił, że to bardzo dobry wynik i liczy na jeszcze lepszy w przyszłości.

Czytaj też: Będzie przymusowy budżet obywatelski?

Najwięcej głosów (2 728) mieszkańcy oddali na stworzenie sieci stacji, w których będzie można o każdej porze wypożyczać rowery. Zwycięski projekt zakłada, że wszystkie stacje powinny móc przechowywać od kilku do kilkunastu rowerów. Szacowany koszt przedsięwzięcia to 575 tys. zł.

Na modernizację leżącego w okolicach ul. Wilczej Stawu Brodowskiego i jego okolic oddano 2 193 głosy. W ramach projektu mają powstać m.in. nowe alejki, oświetlenie, plac zabaw i siłownia. Szacowany koszt tych prac to 4 mln 520 tys. zł.

Do magistratu wpłynęło łącznie 328 propozycji, ostatecznie na karcie do głosowania znalazły się 194. Każda osoba mogła zagłosować raz wskazując trzy propozycje. Głosowanie trwało od 21 października do 8 listopada br.

Wśród zgłoszonych propozycji były m.in.: budowa ścieżek rowerowych, naprawa ulic i chodników, stworzenie nowych miejsc parkingowych i placów zabaw, hali jeździeckiej, miejsca gry w golfa i biblioteczek miejskich, w których można by wymieniać się bez formalności książkami i posadzenia w mieście tysiąca drzew.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.