Sześć firm zadeklarowało chęć budowy gliwickiej hali

Sześć firm zadeklarowało chęć budowy hali widowiskowo-sportowej Podium w Gliwicach - podano w środę na stronie internetowej magistratu. Na halę, która pomieści kilkanaście tysięcy widzów, miasto zamierza przeznaczyć ponad 390 mln zł.
Sześć firm zadeklarowało chęć budowy gliwickiej hali
Obecne postępowanie przetargowe jest już drugim w tej sprawie. Firma, która wygrała poprzedni przetarg, wycofała się z prowadzenia prac.

Oferty w nowym postępowaniu otwarto we wtorek. Najniższą cenę - 306,2 mln zł - zaoferował UNIBEP z Bielska Podlaskiego.

Pozostali uczestnicy postępowania przetargowego zaproponowali odpowiednio: 321,4 mln zł (Mirbud ze Skierniewic), 330,9 mln zł (konsorcjum firm Warbud i Mercury Engineering Polska z Warszawy), 344,4 mln zł (Construcciones Y Promociones Coprosa z hiszpańskiego Oviedo), 359,8 mln zł (Mostostal Warszawa) oraz 389,1 mln zł (Korporacja Budowlana Doraco z Gdańska).

Jak zaznaczyła przewodnicząca komisji przetargowej Krystyna Zajączkowska z Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta w Gliwicach o tym, która oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza, okaże się dopiero po dokładnym sprawdzeniu dokumentacji.

"Będziemy sprawdzać oferty pod kątem zgodności ich treści ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, a w razie konieczności - występować o wyjaśnienia i uzupełnienia oferty zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych. Dopiero po tych czynnościach będzie możliwy wybór oferty najkorzystniejszej" - powiedziała Zajączkowska.

Głównym kryterium będzie cena. Hala ma być gotowa w ciągu 27 miesięcy od daty zawarcia umowy.

To już drugi przetarg na budowę hali widowiskowo-sportowej Podium, która ma stanąć u zbiegu ulic Akademickiej i Kujawskiej.

Pierwszy wygrała ponad rok temu firma Polimex-Mostostal, ale ostatecznie wycofała się z prowadzenia prac. Wówczas budowa obiektu miała kosztować ok. 295 mln zł.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU