PARTNER PORTALU
  • BGK

Sześć firm zainteresowanych radomskim rynkiem odpadów

  • PAP    10 czerwca 2013 - 14:50
Sześć firm zainteresowanych radomskim rynkiem odpadów

Sześć firm przystąpiło do przetargu na odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców Radomia. W poniedziałek otwarto oferty. Jak poinformował radomski magistrat, w najbliższych dniach będą one weryfikowane pod względem formalnym.
Radom podzielony został na pięć sektorów. Jedna firma będzie mogła obsługiwać maksymalnie trzy z nich. Urząd określił szacunkową wartość zamówienia dla każdego z okręgów; wynoszą one od ponad 3 mln zł do prawie 4,8 mln zł.

Oferty złożyły firmy: Almax, Sita, Radkom oraz trzy konsorcja, których liderami są: Ekoestetyka, Interbud i Ekola.

Firmy wyłonione w przetargu będą przez dwa lata odbierać od mieszkańców śmieci i transportować je na teren miejskiej spółki Radkom, zajmującej się odbiorem i utylizacją odpadów.

Nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi ma ruszyć od lipca 2013 r. Zgodnie z nowymi przepisami odpowiedzialność za gospodarkę odpadami - organizację ich odbioru od mieszkańców i utylizację - ponosi gmina. Dotychczas to właściciele nieruchomości decydowali, który przedsiębiorca odbierał od nich śmieci. W myśl nowych rozwiązań wybór takiej spółki należy do gminy.

W Radomiu opłaty za odbiór śmieci będą naliczane od gospodarstwa domowego i zróżnicowane w zależności od powierzchni mieszkania. Przyjęte w Radomiu stawki promują selektywną zbiórkę odpadów. W przypadku segregowania śmieci mieszkańcy zapłacą 18 zł od gospodarstwa domowego zajmującego lokal mieszkalny o powierzchni nieprzekraczającej 30 m kw., 30 zł w przypadku mieszkania o powierzchni przekraczającej 30 m kw., jednak nie większej niż 70 m kw., i 40 zł od gospodarstwa domowego zajmującego lokal mieszkalny o powierzchni przekraczającej 70 m kw. Stawki za odbiór śmieci niesegregowanych wyniosą odpowiednio: 24 zł, 40 zł i 50 zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.