PARTNER PORTALU
  • BGK

Szesnaście firm zgłosiło się do przetargu na obwodnicę Brodnicy

  • PAP    18 lutego 2014 - 15:26
Szesnaście firm zgłosiło się do przetargu na obwodnicę Brodnicy

- Szesnaście firm i konsorcjów z Czech, Hiszpanii, Polski i Portugalii zgłosiło się do przetargu na budowę 1,5 kilometrowej obwodnicy Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie), ogłoszonego przez Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy.
Obwodnica, która ominie Brodnicę od północy, będzie częścią drogi krajowej nr 15. Dzięki inwestycji zostaną odciążone ulice miasta, które są obecnie zatłoczone.

Nowa trasa połączy wybudowane w 2011 r. rondo z drogą nr 15. W ramach inwestycji zostanie zbudowana nowy odcinek drogi oraz estakada nad ulicą Wiejską, torami kolejowymi i terenami zalewowymi rzeki Łacha. Przewidziano również wybudowanie chodników i ścieżek rowerowych oraz dróg dojazdowych.

Przetarg na budowę obwodnicy Brodnicy ma charakter ograniczony. Na obecnym etapie zostały złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Do drugiego etapu zostaną zakwalifikowani wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu przetargowym.

Koszt budowy obwodnicy szacowany jest na 70 mln zł.

Środki na budowę obwodnicy będą pochodzić z Krajowego Funduszu Drogowego oraz refundacji z budżetu Unii Europejskiej. Na realizację obwodnic w "Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015" rząd zarezerwował 4,7 mld zł; dzięki temu powstanie w Polsce dwanaście obwodnic o łącznej długości około 150 kilometrów. W regionie kujawsko-pomorskim, oprócz obwodnicy Brodnicy zostanie zbudowana obwodnica Inowrocławia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.