Szesnaście firm zgłosiło się do przetargu na obwodnicę Brodnicy

- Szesnaście firm i konsorcjów z Czech, Hiszpanii, Polski i Portugalii zgłosiło się do przetargu na budowę 1,5 kilometrowej obwodnicy Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie), ogłoszonego przez Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy.
Szesnaście firm zgłosiło się do przetargu na obwodnicę Brodnicy

Obwodnica, która ominie Brodnicę od północy, będzie częścią drogi krajowej nr 15. Dzięki inwestycji zostaną odciążone ulice miasta, które są obecnie zatłoczone.

Nowa trasa połączy wybudowane w 2011 r. rondo z drogą nr 15. W ramach inwestycji zostanie zbudowana nowy odcinek drogi oraz estakada nad ulicą Wiejską, torami kolejowymi i terenami zalewowymi rzeki Łacha. Przewidziano również wybudowanie chodników i ścieżek rowerowych oraz dróg dojazdowych.

Przetarg na budowę obwodnicy Brodnicy ma charakter ograniczony. Na obecnym etapie zostały złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Do drugiego etapu zostaną zakwalifikowani wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu przetargowym.

Koszt budowy obwodnicy szacowany jest na 70 mln zł.

Środki na budowę obwodnicy będą pochodzić z Krajowego Funduszu Drogowego oraz refundacji z budżetu Unii Europejskiej. Na realizację obwodnic w "Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015" rząd zarezerwował 4,7 mld zł; dzięki temu powstanie w Polsce dwanaście obwodnic o łącznej długości około 150 kilometrów. W regionie kujawsko-pomorskim, oprócz obwodnicy Brodnicy zostanie zbudowana obwodnica Inowrocławia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU