PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkolenia bez VAT

  • GK/MF    30 maja 2011 - 11:16

Podatku VAT nie trzeba płacić za szkolenia, które są kształceniem zawodowym lub przekwalifikowaniem zawodowym oraz są finansowane w co najmniej 70 proc. z pieniędzy publicznych.
Tak wynika z opinii Ministerstwa Finansów o stosowaniu zwolnienia z VAT usług szkoleniowych dla pracowników administracji publicznej oraz funkcjonariuszy służb nadzorowanych przez MSWiA, finansowanych w całości z pieniędzy publicznych.

Resort przypomina, że kształcenie zawodowe i przekwalifikowanie definiuje rozporządzenie Rady (WE) Nr 1777/2005 z 17 października 2005 r. Obejmuje ono nauczanie pozostające w bezpośrednim związku z branżą lub zawodem oraz nauczanie mające dostarczyć lub uaktualnić wiedzę potrzebną do wykonywania zawodu.

Ministerstwo informuje także, że istnieje możliwość uzyskania szczegółowych odpowiedzi na pytania dotyczące konkretnych stanów faktycznych. Ustawodawca przewidział to w ramach instytucji interpretacji indywidualnych.

Składający wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej obowiązany jest do wyczerpującego przedstawienia stanu faktycznego albo zdarzenia przyszłego oraz do przedstawienia własnego stanowiska w sprawie oceny stanu faktycznego albo zdarzenia przyszłego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.