PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkolenia PPP w całej Polsce. Na uczestników czekają praktyczne porady

  • MN    2 czerwca 2017 - 16:31
Szkolenia PPP w całej Polsce. Na uczestników czekają praktyczne porady
Szkolenia PPP odbywają się wiosną i jesienią. (fot. pixabay)

Szkolenia z partnerstwa publiczno-prywatnego w wiosennej turze potrwają do końca czerwca. Ruszyła też rekrutacja na jesienny cykl.
• Są jeszcze miejsca na szkolenia PPP w turze wiosennej - w Opolu i Kielcach. Można też zapisywać się na szkolenia do innych miast w turze jesiennej.

• W bezpłatnych szkoleniach mogą wziąć udział osoby zatrudnione w JST lub jednostkach podległych.  

• Szkolenia prowadzą praktycy w dziedzinie PPP, którzy przedstawią najważniejsze zagadnienia w tej dziedzinie i zaprezentują przykłady. 

Szkolenia mają na celu przybliżyć tematykę i procedury partnerstwa publiczno-prywatnego osobom, które nie posiadają jeszcze w tym obszarze doświadczenia. Cykl składa się z 16 szkoleń, po jednym w każdym województwie i odbywa się w dwóch turach - wiosennej i jesiennej. Pierwsze szkolenia odbyły się w maju w Rzeszowie, Gdańsku i Poznaniu. 

Kolejne szkolenia odbędą się w: Bydgoszczy (5-6 czerwca), Wrocławiu (12-13 czerwca), Opolu (19-20 czerwca ), Kielcach (26-27 czerwca). Na dzień 2 czerwca były jeszcze miejsce w dwóch ostatnich miastach.

Czytaj też: Paweł Szaciłło: Liczba projektów PPP niedługo się podwoi

Ruszyła również rekrutacja na szkolenia w sesji jesiennej w: Lublinie (4-5 września), Łodzi (11-12 września), Zielonej Górze (18-19 września), Białymstoku (25-26 września), Szczecinie (2-3 października), Katowicach (9-10 października), Krakowie (16-17 października) i Warszawie (23-24 października).

Szkolenie trwa dwa dni. Przez ten czas można się dowiedzieć jak wygląda przebieg całego procesu inwestycyjnego - od źródeł finansowania, analizy przedrealizacyjne, po wybór partnera i podpisanie umowy. Uczestnicy poznają też przykłady polskich inwestycji w PPP.

Czytaj też: Rząd chce PPP, ale czy przekona samorządy i przedsiębiorców?

Szkolenia są skierowane do osób zatrudnionych w samorządach lub jednostkach podległych, szczególnie do decydentów, zajmujących się inwestycjami, pozyskiwaniem środków czy zamówieniami publicznymi.

Szkolenia to element programu Ministerstwa Rozwoju  „Rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce”. Konsorcjum Związku Miast Polskich i Związku Powiatów Polskich jest partnerem programu. Szkolenia są bezpłatne a uczestnicy ponoszą tylko koszty dojazdu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.