PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkolny basen będzie jak nowy

  • GK/torun.pl    3 listopada 2011 - 13:49
Szkolny basen będzie jak nowy

Urząd Miasta Torunia ogłosił przetarg na modernizację basenu w Zespole Szkól nr 16 przy ul. Dziewulskiego 2. Będzie to trzecia kompleksowo wyremontowana szkolna pływalnia w mieście w ostatnim czasie.
– Miasto dba o rozwój bazy sportowej, nie tylko tej dużej, jak budowana obecnie hala widowiskowo-sportowa, Motoarena czy lodowisko Tor-Tor, ale także szkolnej. Sukcesywnie modernizujemy boiska, hale sportowe oraz baseny – mówi Mariusz Krukar z Wydziału Inwestycji i Remontów UMT.

– Z tych ostatnich zmodernizowaliśmy już dwa – przy Zespole Szkół nr 5 przy ul. Wyszyńskiego i Zespole Szkół nr 8 przy Łyskowskiego. Teraz czas na pływalnię przy Zespole Szkół nr 16 – dodaje.

Prace podzielone zostaną na dwa etapy. W pierwszym przebudowany zostanie zespół sanitarno-szatniowy wraz z wyposażeniem, a także hala niecki z plażami i niecka basenowa, również z wyposażeniem. Ponadto wybudowany zostanie podjazd dla osób niepełnosprawnych, zamontowana instalacja wentylacji mechanicznej, elektryczna, wodno-kanalizacyjna i uzdatniania wody.

Docieplony także zostanie stropodach, wymieniona stolarka i instalacja odgromowa. Etap drugi obejmuje wykonanie opaski z kostki betonowej wokół budynku basenu.

Oferty przetargowe można składać do 9 listopada 2011 r. na wykonanie pierwszego etapu wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 32 tygodnie. Etap drugi zakończy się 30 listopada 2012 r.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.