Szkolny basen będzie jak nowy

  • GK/torun.pl
  • 03-11-2011
  • drukuj
Urząd Miasta Torunia ogłosił przetarg na modernizację basenu w Zespole Szkól nr 16 przy ul. Dziewulskiego 2. Będzie to trzecia kompleksowo wyremontowana szkolna pływalnia w mieście w ostatnim czasie.
Szkolny basen będzie jak nowy
– Miasto dba o rozwój bazy sportowej, nie tylko tej dużej, jak budowana obecnie hala widowiskowo-sportowa, Motoarena czy lodowisko Tor-Tor, ale także szkolnej. Sukcesywnie modernizujemy boiska, hale sportowe oraz baseny – mówi Mariusz Krukar z Wydziału Inwestycji i Remontów UMT.

– Z tych ostatnich zmodernizowaliśmy już dwa – przy Zespole Szkół nr 5 przy ul. Wyszyńskiego i Zespole Szkół nr 8 przy Łyskowskiego. Teraz czas na pływalnię przy Zespole Szkół nr 16 – dodaje.

Prace podzielone zostaną na dwa etapy. W pierwszym przebudowany zostanie zespół sanitarno-szatniowy wraz z wyposażeniem, a także hala niecki z plażami i niecka basenowa, również z wyposażeniem. Ponadto wybudowany zostanie podjazd dla osób niepełnosprawnych, zamontowana instalacja wentylacji mechanicznej, elektryczna, wodno-kanalizacyjna i uzdatniania wody.

Docieplony także zostanie stropodach, wymieniona stolarka i instalacja odgromowa. Etap drugi obejmuje wykonanie opaski z kostki betonowej wokół budynku basenu.

Oferty przetargowe można składać do 9 listopada 2011 r. na wykonanie pierwszego etapu wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 32 tygodnie. Etap drugi zakończy się 30 listopada 2012 r.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU