PARTNER PORTALU
  • BGK

Szukają chętnego na browar

  • AW/wloclawek.pl    28 października 2011 - 15:20
Szukają chętnego na browar

Ogłoszono kolejny przetarg na przebudowę obiektów poprzemysłowych znajdujących we Włocławku, które zostaną zaadaptowane na nowe centrum kultury "Browar B".
Prezydent Włocławka ogłosił drugie postępowanie przetargowe na budowę Centrum Kultury „Browar B”. Inwestycja zlokalizowana jest w najstarszej części Starego Miasta przy ul. Łęgskiej – Bechiego.

W ramach inwestycji przewidziano rozbiórkę części istniejących obiektów oraz zabudowę nowymi. W Centrum będą odbywały się m.in. zajęcia pozalekcyjne dla uczniów z sąsiadujących z budynkiem szkół. W obiekcie znajdą się sale komputerowe oraz przeznaczone do kształcenia językowego. W sali prezentacji z pogranicza teatru, muzyki i rysunku realizowany będzie projekt „Sala sześciu prób”.

Będzie to przedsięwzięcie skierowane do instytucji, organizacji pozarządowych oraz stowarzyszeń, które będą mogły tam realizować swoją statutową działalność w ww. zakresie. W budynkach znajdą się też pomieszczenia, w których będą odbywać się zajęcia nauki tańca, śpiewu oraz fotografii, a także spotkania integracyjne. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z pracowni komputerowej.

W „Browarze B” będą działać lokale gastronomiczne, klub oraz kawiarnia, pomieszczenia przeznaczone na tę działalność zostaną wynajęte prywatnym przedsiębiorcom. Projekt przewiduje połączenie obecnych magazynów z budynkiem głównym.

Dobudowany zostanie więc nowy obiekt, w którym znajdzie się wejście główne do Centrum, zlokalizowana zostanie tu recepcja, punkt informacyjny oraz szatnie. Pozostała powierzchnia zostanie przeznaczona na sale konferencyjne oraz wielofunkcyjne, w których będą mogły się odbywać np. konkursy tańca, pokazy mody czy prezentacje o charakterze instalacji twórczej. W holu będzie można organizować również targi. Projekt zakłada zbudowanie sali widowiskowej ze sceną, zapleczem i miejscami siedzącymi dla 500 osób.

Ponadto w „Browarze B” będą organizowane szkolenia i konferencje poświęcone m.in. tematyce unijnej, a także szkolenia dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Na zewnątrz, w podwórzu znajdzie się miejsce do organizacji imprez masowych. Przy budynku będzie oddany do użytku parking, a pozstałym terenie powstanie skwer.

Całkowita powierzchnia terenu, który zostanie ogrodzony wynosi 5,1 tys.  Oferty można składać do 8 grudnia br. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi 30 mln 689 tys. zł (bez VAT). Prace budowlane mają  się zakończyć 30 września 2013 roku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • LUSIA, 2011-10-28 15:31:58

    MYŚLĘ, ŻE CHĘTNEGO NIE TRZEBA SZUKAĆ, SAMI SIĘ ZNAJDĄ.