PARTNER PORTALU
  • BGK

Szukają pieniędzy na kredyt inwestycyjny

  • PAP    20 grudnia 2012 - 07:05
Szukają pieniędzy na kredyt inwestycyjny

Miało być 400 mln zł na kredyty technologiczne, ale firmy złożyły wnioski na 1,5 mld zł, więc urzędnicy szukają pieniędzy - informuje "Puls Biznesu".
531 wniosków z prośbą o dofinansowanie wysokości 1,55 mld zł wpłynęło do Banku Gospodarstwa Krajowego w ostatnim naborze kredytu technologicznego na lata 2007-13. Kredyt może sięgnąć 4 mln zł, a 70 proc. tej kwoty może zostać umorzone.

"Zwykle połowa wniosków jest pozytywnie opiniowana. Jeśli tak się stanie, może zabraknąć pieniędzy na dofinansowanie wszystkich wnioskodawców. Gdy tylko zostanie uchwalona ustawą budżetowa, wystąpimy o zmianę planu funduszu, by na wypłatę premii było 676 mln zł" - zapowiada Agnieszka Buła-Kopańska, dyrektor departamentu instrumentów wsparcia w Ministerstwie Gospodarki.

Jak wskazują eksperci, problemów z brakiem pieniędzy można było uniknąć. "To konkurs zero-jedynkowy. Albo wniosek spełnia kryteria i dostaje dotację, albo nie. Nie ma listy rankingowej, na podstawie której można by dać pieniądze najlepszym. Szkoda, że od razu konkurs nie został przeprowadzony według takich reguł" - podpowiada Michał Gwizda z Taxand Polska. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.