PARTNER PORTALU
  • BGK

Szybkie procedury dla gmin w odbudowie i remontach zniszczonych przez powódź budynków

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    19 lipca 2010 - 07:52

Wojewodowie chcą, by w większej liczbie gmin można było stosować uproszczone procedury remontów i odbudowy zniszczonych przez żywioł budynków.
Zwiększy się liczba gmin, w których przez najbliższy rok będzie można stosować uproszczone procedury budowlane. Teraz obowiązują one w prawie połowie z 2,5 tys. gmin. Zdaniem wojewodów to jednak za mało. Kolejny raz wystąpili do szefa MSWiA o uzupełnienie wykazu gmin, w których można stosować uproszczone procedury odbudowy i rozbiórek – informuje „Dziennika Gazeta Prawna”.

Oprócz samorządów poszkodowanych w powodzi do wykazu mają trafić także gminy poszkodowane w wyniku osunięć ziemi, wiatru lub intensywnych opadów atmosferycznych. W konsekwencji załącznik do rozporządzenia uzupełniony zostanie o gminy z województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, lubuskiego, opolskiego, podlaskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego.

Uproszczone procedury budowlane ułatwią mieszkańcom samorządów, które ucierpiały na skutek klęski żywiołowej, remont zniszczonych budynków. Wykonywanie prac remontowych będzie możliwe bez zgłoszenia. Łatwiejsza stanie się także odbudowa zniszczonych budynków. Dzisiaj uproszczone procedury budowlane można stosować w 1037 gminach – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.