PARTNER PORTALU
  • BGK

Szydło: powołanie nowych wojewodów jak najszybciej

  • bad/PAP    24 listopada 2015 - 18:42
Szydło: powołanie nowych wojewodów jak najszybciej

Nowi wojewodowie jak najszybciej - uważa Beata Szydło. Fot. pis.org.pl

Nowi wojewodowie zostaną powołani jak najszybciej; w tej chwili spływają wnioski - powiedziała we wtorek premier Beata Szydło. Poinformowała też, że rząd nie planuje w najbliższym czasie utworzenia nowych województw.
Szydło była pytana na wtorkowej konferencji prasowej po posiedzeniu rządu o to, kiedy zostaną powołani wojewodowie.

"Jak najszybciej. W tej chwili czekam na rozmowy z panem ministrem spraw wewnętrznych Mariuszem Błaszczakiem; spływają wnioski i jak najszybciej będziemy tych zmian dokonywać" - odpowiedziała szefowa rządu.

Tutaj znajduje się pełna lista potencjalnych wojewodów rekomendowanych przez PiS.

Nowe województwa nie tak szybko

Premier spytano także o to, czy zostaną utworzone, o czym PiS mówiło w kampanii, dodatkowe województwa: warszawskie i środkowopomorskie, oraz czy zostanie odtworzone województwo częstochowskie, o co zaapelował do niej we wtorek prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

"Jeśli chodzi o zmiany administracyjne w kraju, to nie ma tej chwili takich prac rozpoczętych przez rząd i nie planujemy, by takie prace w najbliższych miesiącach były rozpoczęte" - odpowiedziała Szydło.

Zaznaczyła, że w programie PiS i w kampanii wyborczej była mowa o możliwości powołania województwa środkowopomorskiego. "Jeśli taka wola mieszkańców będzie, to będziemy mogli to realizować" - powiedziała premier.

Dodała, że sytuacja "jest nieco inna", jeśli chodzi o Mazowsze. "W naszej ocenie istnieje możliwość, by pozyskać środki z UE na wsparcie województwa mazowieckiego" - powiedziała. Podkreśliła jednak ponownie, że "zmian administracyjnych w tej chwili rząd nie ma na agendzie".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.