PARTNER PORTALU
 • BGK

Szykuje się referendum ws. Lasów Państwowych

 • PAP/Nasz Dziennik    25 lutego 2014 - 07:53
Szykuje się referendum ws. Lasów Państwowych

- Ponad pół miliona osób poparło już wniosek o przeprowadzenie referendum w obronie polskiej ziemi i zachowania dotychczasowej formy funkcjonowania Lasów Państwowych.
Sprawdziliśmy i przeliczyliśmy już ponad 557 tys. podpisów - mówi poseł PiS Jan Szyszko. A jeszcze tydzień temu było ich ok. 300 tys. - pisze "Nasz Dziennik".

Czytaj też:  Mimo krytyki ustawa o Lasach Państwowych została podpisana

Dynamika jest wyśmienita i wiele wskazuje na to, że niedługo uzbieramy milion podpisów - szacuje b. minister środowiska. To efekt tego, że w akcję włączyło się tak wiele osób, za co serdecznie dziękujemy - podkreśla Szyszko.

I choć zebrano już wymaganą liczbę głosów poparcia, by złożyć wniosek o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego, to akcja się jeszcze nie kończy.

"Wniosek wkrótce zostanie złożony, ale znając przychylność ekipy rządowej wobec tej inicjatywy, uczynimy to, gdy zbierzemy co najmniej 50 proc. więcej podpisów niż wymagana liczba" - wyjaśnia polityk PiS, który zwraca się do czytelników "Naszego Dziennika" z gorącym apelem, aby nie ustawać w zbieraniu głosów poparcia.

Naszym pragnieniem jest to, by każdy z Polaków mógł zapoznać się z naszym wnioskiem i w miarę możliwości go poparł, składając swój podpis - mówi Szyszko.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Eterno Vagabundo, 2014-03-01 21:56:29

  Obecnej Władzy Prezencja jest taka, Jak zniszczonego Nałogiem pijaka.
 • Julek, 2014-02-25 18:21:10

  "Dotychczasowa forma funkcjonowania lasów państwowych" nie jest niczym zagrożona. Ostatnia zmiana ustawy spowodowała tylko, że Państwo - właściciel lasów - zdecydowało pobrać od przedsiębiorstwa coś na kształt dywidendy, bo w ostatnich latach wysokie ceny drewna pozwoliły tej firmie bardz...o dobrze zarobić. A drugi przedmiot tego referendum to tylko przynęta, żeby przepchnąć bezsensowny pierwszy.  rozwiń
 • ekonomologia, 2014-02-25 11:27:52

  Ustawa nie przewiduje prywatyzacji lasów państwowych, drogi lokalne i mniejszy deficyt budżetu państwa są raczej w interesie Polski, co nie? Referendum miałoby więc bronić interesów... leśników? Polecam: wyborcza.pl/1,76842,15420367,Manifest_Wajraka__Lasy_stworzyly_sobie_panstwo.html