Tablety w budżecie Częstochowy

Zakup tabletów dla gimnazjalistów znalazł się w projekcie budżetu Częstochowy na 2012 rok. Pierwsze tablety powinny trafić do rąk gimnazjalistów we wrześniu.
Tablety w budżecie Częstochowy

- Na początek wyposażymy w tablety trzy klasy gimnazjalne - poinformował wiceprezydent Częstochowy Przemysław Koperski (zabierz głos/oceń prezydenta).
 
W projekcie budżetu miasta przeznaczono na ten cel 150 tys. zł i najprawdopodobniej w pierwszej fazie tablety trafią do rąk ok. 80-90 uczniów. W dalszej kolejności miasto będzie się starało o fundusze unijne na opracowanie programu e-learningowego dla szkół.

- Trzeba wypracować skuteczne sposoby wykorzystania tabletów do nauki fizyki, matematyki, czy geografii - wyjaśniał wiceprezydent.

W ramach pilotażu, który został wstępnie zaplanowany na wrzesień 2012 roku, uczniowie wraz z nauczycielami będą testować istniejące na rynku programy multimedialne przeznaczone dla szkół.

W najbliższych latach miasto chce wyposażyć w tablety także szkoły podstawowe.

Miasto otrzymało prawie 4,8 mln zł na internet szerokopasmowy, co oznacza, że siecią światłowodową zostaną połączone m.in. wszystkie placówki oświatowe w mieście.

Projekt "Budowa sieci szerokopasmowej CzestNet w Częstochowie" zostanie dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Unijna dotacja to 85 proc. kosztów, które zamkną się kwotą 4,753 mln zł. Sieć będzie miała długość ok. 45 km.

Częstochowski samorząd zarządza 136 jednostkami oświatowymi, w których uczy się ponad 28 tys. uczniów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jak się ma biegunkę to o tylko toalety potrzebne, a jak o edukację to tablety, chociaż zwał jak zwał tablety tylko nie te elektroniczne też się przydadzą

Tworek, 2011-12-27 11:25:15 odpowiedz

Chodzi oczywiście o toalety, a nie tablety.

Biegunka, 2011-12-27 09:53:10 odpowiedz

co jeszcze jest w planach na następny rok?

GWIAZDKA, 2011-12-26 22:42:45 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU