PARTNER PORTALU
  • BGK

Także gorzowianie zdecydują o budżecie

  • PAP    1 grudnia 2012 - 09:45
Także gorzowianie zdecydują o budżecie

Mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego będą mogli wybrać inwestycje, które w 2013 r. zostaną zrealizowane w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. Pula na ten cel to ponad milion złotych.
Na opublikowanej w piątek liście znalazło się 38 inwestycji o wartości od 5 tys. do ponad 170 tys. zł. Łącznie wszystkie inwestycje na przygotowanej liście mają wartość ponad 2,2 mln zł.

Najdroższym z zadań ujętych w wykazie jest remont chodnika wzdłuż ul. Szarych Szeregów na największym gorzowskim osiedlu Górczynie. Prace wyceniono na 174 tys. zł. Do najtańszych propozycji należy pomysł wyznaczenia najwyższych punktów w mieście czy też utworzenie w centrum miasta kwietników.

Ponadto na liście propozycji, z których będą wybierali mieszkańcy, są m.in. budowy kilku placów zabaw, stworzenie miejsc parkingowych, dofinansowanie rejsów po Warcie zabytkowym lodołamaczem "Kuna" i dofinansowanie odbudowy zabytkowego holownika "Kormoran".

Głosowanie rozpocznie się 3, a zakończy 14 grudnia br. Swój głos może oddać każdy mieszkaniec Gorzowa Wlkp., figurujący w spisie wyborców i posiadający czynne prawo wyborcze do Rady Miasta - poinformowała PAP rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Gorzowie Anna Zaleska.

W tym czasie głosujący na ankiecie dostępnej w formie elektronicznej lub papierowej może zaznaczyć maksymalnie trzy propozycje zadań do realizacji w budżecie 2013 r., po jednej w każdej z kategorii: place zabaw, chodniki i inne.

Ankiety papierowe będzie można wrzucić do urn znajdujących się w trzech budynkach, w których funkcjonuje Urząd Miejski oraz w jednej z galerii handlowych. Do głosowania przez internet posłuży specjalna podstrona na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

Budżety obywatelskie to rozwiązanie, które stosuje wiele samorządów lokalnych. W woj. lubuskim taki budżet ma także Zielona Góra.

Czytaj też: Rodzi się budżet obywatelski Zielonej Góry

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.