PARTNER PORTALU
  • BGK

Tam straż uprzedza, gdzie ustawia fotoradary

  • PAP    15 stycznia 2013 - 15:48
Tam straż uprzedza, gdzie ustawia fotoradary

Straż Miejska w Toruniu informuje w internecie, gdzie danego dnia będzie kontrolować prędkość pojazdów przy użyciu fotoradarów. Strażnicy nie podają, o której godzinie będą prowadzić kontrole.
Po wpisaniu adresu internetowego miejskiego portalu www.torun.pl/fotoradary, a następnie wybraniu daty na mapce wyświetla się dokładna lokalizację prowadzonych w danym dniu kontroli. Można dowiedzieć się m.in., że na wtorek kontrole zaplanowano na Szosie Chełmińskiej i ul. Broniewskiego, a na środę - na ulicach Polnej i Tadeusza Kościuszki.

"Dzięki mapce każda osoba posiadająca dostęp do internetu może sprawdzić miejsce prowadzonej przez nas kontroli prędkości. Mapka wskazuje tylko dzień kontroli; nie precyzuje, w jakich godzinach prowadzona jest kontrola prędkości" - powiedział zastępca komendanta Straży Miejskiej Jarosław Paralusz.

Jego zdaniem informowanie o kontrolach sprawi, że w tych miejscach będzie bezpieczniej. Zaznaczył, że lokalizacja fotoradarów i tak nie była tajna, gdyż dotychczas o miejscach kontroli informowała codziennie jedna z lokalnych stacji radiowych.

Udostępnienie informacji o lokalizacji prowadzonych kontroli prędkości to element wprowadzanego przez toruńską Straż Miejska programu "Razem z mieszkańcami", który przewiduje, że strażnik nie tylko będzie pilnował porządku, ale także będzie pomagał w rozwiązywaniu problemów społecznych. Strażnicy główny nacisk mają kłaść na przeciwdziałanie wykroczeniom najbardziej dokuczającym mieszkańcom, np. parkowanie w niedozwolonym miejscu, zanieczyszczenie chodników przez psy.

Straż Miejska zamierza nawiązać ścisłą współpracę z radami okręgów dzielnic i organizacjami pozarządowymi. W planach jest m.in. organizowanie kursów samoobrony, prowadzenie konsultacji ws. lokalizacji fotoradarów, dyżury strażników-dzielnicowych raz w miesiącu w największych wspólnotach i spółdzielniach mieszkaniowych.

Czytaj też: Najpierw drogi, potem fotoradary

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.