PARTNER PORTALU
  • BGK

Tańsze parkowanie w Częstochowie?

  • ZWI    23 maja 2013 - 10:12

Jeżeli częstochowscy radni obniżą w czwartek opłaty za parkowanie w płatnej strefie, zyskają mieszkańcy, przedsiębiorcy, pracownicy firm oraz właściciele i współwłaściciele nieruchomości, którzy ze względu na trwający remont ulicy nie mogą zaparkować pojazdu na terenie posesji gdzie mieszkają lub pracują.
Po zmianach będzie można zostawić samochód na sąsiedniej ulicy, wnosząc symboliczną opłatę od 3,30 zł. do 6,70 zł. miesięcznie.

Proponowane stawki to efekt kompromisu między radnymi a prezydentem. Jako pierwsi problem dostrzegli Marcin Maranda (radny Miasta Częstochowy) i Łukasz Orzychowski (przewodniczący Rady Dzielnicy Stare Miasto).

Samorządowcy przygotowali projekt uchwały w którym zaproponowali by ta grupa kierowców w ogóle nie płaciła za parkowanie. Potem pojawił się projekt prezydencki, który zakładał obniżenie opłat tylko dla przedsiębiorców i części właścicieli nieruchomości. Nie objął więc najliczniejszej grupy zainteresowanej rozwiązaniem problemu, czyli mieszkańców. Ostatecznie strony doszły do porozumienia. Radni będą głosować propozycje zestawione w tabelach poniżej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Daniel, 2013-05-23 18:06:00

    A potem będą gadać, że nie mają pieniędzy na inwestycje, albo na utrzymanie dróg oraz że nikt nie jeździ autobusami.