PARTNER PORTALU
  • BGK

Tarnobrzeg, budżet obywatelski: 2 mln zł na inwestycje ogólnomiejskie i osiedlowe

  • PAP/MN    8 lipca 2017 - 10:29
Tarnobrzeg, budżet obywatelski: 2 mln zł na inwestycje ogólnomiejskie i osiedlowe
Tarnobrzeg ruszył z budżetem obywatelskim. (fot. Jacek Halicki, wikipedia.org)

Do końca lipca br. mieszkańcy Tarnobrzega (woj. podkarpackie) mogą składać projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Do rozdysponowania mają 2 mln zł.
Jak poinformował Robert Chrząstek z tarnobrzeskiego magistratu, zgłaszać można dwa rodzaje projektów. "Pierwszy to projekty ogólnomiejskie, czyli są to inwestycje, które służyć będą mieszkańcom całego Tarnobrzega i przyczynią się do rozwoju miasta" - mówił.

Drugi rodzaj to projekty osiedlowe, to inwestycje, z których korzystać będą przede wszystkim mieszkańcy danego osiedla.

Chrząstek zaznaczył, że zgłoszenia może dokonać osoba mieszkająca w Tarnobrzegu lub grupa osób, wypełniając specjalny formularz dostępny na stronie internetowej urzędu miasta. Wypełniony formularz można wysłać tradycyjną pocztą, w wersji elektronicznej lub złożyć osobiście w urzędzie miasta do końca lipca.

"Warunkiem formalnym przyjęcia projektu jest m.in. otrzymanie poparcia dla składanego projektu przez 15 mieszkańców, którzy podpiszą się na liście popierających projekt" - podkreślił Chrząstek.

Koszt inwestycji projektu ogólnomiejskiego nie może przekraczać 400 tys. zł, a osiedlowego 100 tys. zł.

W sierpniu odbędzie weryfikacja zgłoszonych projektów. Na wybrane inwestycje będzie można głosować na początku października. Ogłoszenie projektów, które uzyskały największą liczbę głosów ma nastąpić do 12 października.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.