PARTNER PORTALU
  • BGK

Tarnobrzeg: mieszkańcy wybierają inwestycje do budżetu obywatelskiego

  • PAP    1 lipca 2014 - 14:45

Od wtorku mieszkańcy Tarnobrzega (Podkarpackie) mogą głosować na inwestycje, które zostaną zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Do wyboru mają 33 propozycje. Głosowanie potrwa do końca lipca.
Samorząd przeznaczył na ten cel 1 milion złotych. To już druga edycja budżetu obywatelskiego w tym mieście. Tarnobrzeg był pierwszym miastem na Podkarpaciu, w którym mieszkańcy mogli sami decydować o tym, które inwestycje będą zapisane w budżecie.

Jak poinformował PAP we wtorek prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz, pomiędzy poszczególnymi projektami zgłoszonymi w tym roku jest bardzo duża różnica dot. kosztów.

"Najmniejszy projekt ma szacunkowy budżet w wysokości 20 tys. zł, a największy 980 tys. zł. Teraz wszystko w rękach mieszkańców. To oni, oddając swój głos, będą mogli wybrać. czy chcą remontu którejś ze zgłoszonych dróg, czy może chcą budowy placu zabaw, siłowni zewnętrznej czy może kortów tenisowych" - dodał.

W sumie do samorządu wpłynęło w tym roku 39 propozycji. Specjalna komisja, po ocenie projektów, do głosowania dopuściła 33, sześć zostało negatywnie zaopiniowanych.

Na propozycje głosować może do końca lipca każdy pełnoletni mieszkaniec Tarnobrzega. Głos oddać można maksymalnie na trzy projekty. Wyniki zostaną ogłoszone na początku sierpnia.

W ubiegłorocznym głosowaniu na inwestycje, które zostały zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego, udział wzięło prawie 1,2 tys. tarnobrzeżan. Spośród dwudziestu projektów najwięcej głosów zdobyła budowa siłowni plenerowej na osiedlu Serbinów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.