PARTNER PORTALU
 • BGK

Tarnów bez uchwalonego budżetu na 2017 r. Chcieli 120 poprawek

 • AW    30 grudnia 2016 - 08:17
Tarnów bez uchwalonego budżetu na 2017 r. Chcieli 120 poprawek
Kompromisowa wersja budżetu zaproponowana prze prezydenta Tarnowa nie przeszła. (Roman Ciepiela/fot.arch)

• Głosowanie budżetu Tarnowa na rok 2017 odbędzie się dopiero 12 stycznia.
• Sesję rady miasta, na której uchwała miała zostać podjęta, zawieszono z powodu braku aprobaty dla autokorekty projektu budżetu.
29 grudnia odbyła się w Tarnowie sesja budżetowa, ale do przyjęcia uchwały regulującej finanse miasta w 2017 r. nie doszło. Na wniosek radnego Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczącego Komisji Ekonomicznej, Józefa Gancarza i klubu PiS, głosowanie budżetu Tarnowa na rok 2017, odbędzie się 12 stycznia przyszłego roku.

Uzasadniając swój wniosek o przerwę w obradach, radny Józef Gancarz powiedział, że głosowanie uchwały budżetowej i wieloletniej prognozy finansowej to święto samorządu, jednak w chwili obecnej nie jest ono możliwe.

Radni Prawa i Sprawiedliwości zgłosili do prezydenckiego projektu budżetu miasta na przyszły rok około 120 poprawek. W odpowiedzi prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, złożył radnym kompromisową propozycję – autopoprawkę, w której uwzględnił 53 poprawki radnych PiS, zgłoszone przez Komisję Ekonomiczną i możliwe do realizacji.

Bez kompromisu

Ciepiela podkreślał, że to kompromisowa oferta, w interesie miasta i jego mieszkańców i wyraził nadzieję na przychylne przyjęcie tej propozycji przez radnych PiS, aby można było szybko przystąpić do realizacji wspólnie określonych zadań.

Radny Gancarz argumentował, że poprawki, zgłoszone na komisji, której przewodniczy, były sygnałem dla prezydenta, iż przedłożony przez niego projekt budżetu Tarnowa nie może być głosowany. Radny dodał też, że przyjęcie przez prezydenta 53 poprawek nie satysfakcjonuje radnych PiS.

- Nie możemy głosować tego budżetu, bo rozwój miasta może być zatrzymany, a w budżecie brak osiedlowych inwestycji, zaproponowanych przez mieszkańców – mówił radny Gancarz. Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, Kazimierz Koprowski, ogłosił, że na wniosek radnego Józefa Gancarza, przerwa w sesji potrwa do 12 stycznia 2017 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • wyborca RP, 2017-01-10 22:36:24

  panie ciesielczyk dlaczego nie może pan przeżyć tego że przegrał pan wybory z pana "oburzonych" wszedł tylko pan, bijesz pan jedynie pianę, a z piany nic nie może powstać ... demokracja, której tak rzekomo bronicie ma prostą zasadę, zwycięzcy biorą wszystko, wprowadź pan swoich 14 radnych... i będziesz pan rządził jak pan chcesz ...  rozwiń
 • Tarnowianin, 2017-01-08 10:59:52

  Przewodniczacym Rady Koprowski z PiS a jego zona to przewodniczaca komisji oswiaty tez z PiS. Przewodniczacy komisji ekonomicznej to Gancarz z PiS. Przewodniczacy komisji sportu to jego brat z PiS. Przewodniczacymi wszystkich komisji sa ludzie z PiS. Cale prezydium rady to ludzie z PiS. Niedlugo by ...wyjsc na ulice miasta trzeba bedzie sie zapisac do PiS. Prezesami firm panstwowychzostalo kilku radnych pis  rozwiń
 • Tarnów znów w ruinie PiS, 2016-12-30 10:56:03

  PiS= PZPR w najlepszym wydaniu w Tarnowie takie chłopki roztropki z mieściny Tarnów chcą za wszelką udowodnić Tarnów w ruinie a Polska rośnie w siłę i dostatek długów na kilka pokoleń Polaków