PARTNER PORTALU
  • BGK

Tarnów, budżet obywatelski: ruszyło głosowanie na projekty na 2017 r.

  • PAP/MN    19 września 2016 - 14:33
Tarnów, budżet obywatelski: ruszyło głosowanie na projekty na 2017 r.
W Tarnowie głosować można tylko elektronicznie (fot. wikipedia.org)

• Od 19 do 28 września mieszkańcy Tarnowa mogą głosować na 20 projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.
• W tym roku na projekty obywatelskie przeznaczono pulę 2 mln zł.
• Głosować można wyłącznie elektronicznie.
Ostatecznie na liście do głosowania znalazło się 20 inicjatyw, spośród 38 zgłoszonych przez mieszkańców Tarnowa. W trakcie weryfikacji trzy projekty nie spełniły wymagań formalnych, jeden został wycofany przez autora, a 14 odrzucono zgodnie z zapisami regulaminu.

Najwięcej zgłoszonych inicjatyw to propozycje z zakresu infrastruktury drogowej. Znaczna część projektów dotyczy także sfery rekreacyjno-sportowej, w tym modernizacji placów zabaw. Mieszkańcy zaproponowali także m.in. doposażenie międzyosiedlowych centrów opieki senioralnej.

Głosowanie potrwa do 28 września. Projekty wybrane przez tarnowian zostaną ogłoszone 30 września, a realizowane będą w przyszłym roku.

Czytaj też: W łódzkim "budżet obywatelski" dla wsi

W tym roku głosować można wyłącznie elektronicznie, a uprawnieni do tego są mieszkańcy wpisani do rejestru wyborców, a także mieszkańcy niepełnoletni w wieku od 16 lat, posiadający Tarnowską Kartę Miejską w wersji premium. Osoby, które nie posiadają dostępu do Internetu, będą mogły zagłosować w jednym z kilkudziesięciu specjalnie przygotowanych na tę okazję punktów.

W zeszłym roku w ramach 4. edycji budżetu partycypacyjnego mieszkańcy Tarnowa wybrali do realizacji 24 zadania - wtedy budżet był podzielony na dwie części - ogólnomiejską i przypisaną dla konkretnych osiedli. Łącznie opiewał na 4 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.