PARTNER PORTALU
  • BGK

Tarnów: Budżet obywatelski w tym roku w czerwcu

  • PAP/EM    28 marca 2017 - 15:40
Tarnów: Budżet obywatelski w tym roku w czerwcu
Tarnowianie będą mogli głosować na projekty tylko przez internet. (fot. tarnow.travel)

Z września na czerwiec został przesunięty termin głosowania w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Tarnowa.
• Wrześniowy termin, zbiegał się z czasem, w którym Rady Osiedli zgłaszają do realizacji wybrane przez siebie zadania, dlatego musiał zostać zmieniony.

• Mieszkańcy miasta będą mieli do rozdysponowania taką samą pulę jak przed rokiem, czyli 2 mln zł. Głosować będzie można tylko elektronicznie.

• W ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego najwięcej głosów otrzymały Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej 2017.

Przesunięcie głosowania zostało zaproponowane przez prezydenta miasta Romana Ciepielę, bo jego dotychczasowy, wrześniowy termin, zbiegał się z czasem, w którym Rady Osiedli zgłaszają do realizacji wybrane przez siebie zadania.

Zgodnie ze zmienionym harmonogramem budżetu obywatelskiego projekty będzie można zgłaszać od piątku do 28 kwietnia, ich weryfikacja i opiniowanie potrwają do 31 maja, a lista tych, które przejdą do głosowania, zostanie ogłoszona 2 czerwca. Głosowanie rozpocznie się 19 czerwca i potrwa do 28 czerwca. Ogłoszenie listy zwycięskich projektów nastąpi 30 czerwca, a ich realizacja - w 2018 roku.

Tarnowski BO określa przedział wydatków, w jakich musi mieścić się projekt. Dolna granica kosztów koniecznych do realizacji pojedynczego projektu wynosi 100 tys. zł, a górna - 500 tys. zł.

W regulaminie utrzymany został wymóg zebrania przez pomysłodawców co najmniej stu podpisów mieszkańców pod zgłaszanymi projektami. Merytoryczną pomocą przy przygotowywaniu i zgłaszaniu projektów będą służyć pomysłodawcom pracownicy Urzędu Miasta Tarnowa.

Tarnowianie będą mogli głosować na projekty tylko przez internet. Osobom, które z racji wieku lub stanu zdrowia nie mogą oddać głosu elektronicznie, zapewniona zostanie możliwość głosowania bezpośrednio w miejscu ich zamieszkania. Taką potrzebę należy jednak wcześniej zgłosić w kancelarii rady miejskiej UMT.

W zeszłorocznej edycji BO pod głosowanie mieszkańców Tarnowa poddano 20 zakwalifikowanych projektów. Do realizacji wybrano sześć zadań, z których najwięcej głosów otrzymały Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej 2017, proponujące różne formy aktywizacji starszym mieszkańcom miasta, zgodne z ich potrzebami i zainteresowaniami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.