PARTNER PORTALU
  • BGK

Te projekty zrealizują Suwałki w ramach budżetu obywatelskiego

  • PAP    14 kwietnia 2014 - 18:40
Te projekty zrealizują Suwałki w ramach budżetu obywatelskiego

- Plac zabaw i sportu, modernizacja boiska sportowego przy jednej ze szkół, zagospodarowanie terenu przy aquaparku - takie projekty zostaną zrealizowane w Suwałkach (Podlaskie), w ramach pierwszego budżetu obywatelskiego. Radni przyznali na ten cel 1 mln zł.
14 kwietnia władze miasta ogłosiły wyniki głosowania mieszkańców, którzy wybierali spośród 33 propozycji.

Jak poinformował prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, w głosowaniu na pierwszy budżet obywatelski miasta, zarówno na specjalnych kartach do głosowania, jak i w internecie, wzięło udział ponad 10,8 tys. osób. Miasto liczy blisko 70 tys. mieszkańców.

Swój głos mogli oddać m.in. na projekt budowy placu zabaw dla dzieci, siłowni na świeżym powietrzu, kortu do tenisa ziemnego oraz parkingu dla samochodów czy monitoring jednego z osiedli.

Czytaj też:  Suwalszczanie decydują na co wydać miejską kasę

Ostatecznie wybrane zostały do realizacji trzy projekty. Najwięcej głosów, ponad 1,6 tys., otrzymała propozycja stworzenia placu zabaw (o nazwie "planeta zabaw i sportu") na terenie Zespołu Szkół nr 3. Szacowany koszt inwestycji, to 210 tys. zł.

Kolejnym projektem, który zostanie zrealizowany, jest kompleksowa modernizacja boiska przy Zespole Szkół nr 7, która ma kosztować 482 tys. zł. Trzecią inwestycją z budżetu obywatelskiego będzie budowa alejek parkowych wraz z terenem rekreacyjnym za suwalskim aquaparkiem. Koszt tej inwestycji, to 500 tys. zł.

Wartość łączna tych trzech projektów sięga 1,2 mln zł, ale może zmniejszyć się po rozstrzygnięciu przetargów. Miasto liczy, że może uda się wówczas zrealizować jeszcze jedną propozycję z listy projektów.

Według prezydenta Renkiewicza, w budżecie Suwałk na 2015 rok na projekty obywatelskie może się znaleźć 2 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.